REKLAMA

Praca w Sejmie zawiodła posła Nowoczesnej

  • Autor: PAP/AT
  • 25 października 2017 06:29
Praca w Sejmie zawiodła posła Nowoczesnej Paweł Pudłowski (fot.wikipedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0)

Poseł Nowoczesnej Paweł Pudłowski starał się o posadę prezesa rządowej agencji kosmicznej. - Od jakiegoś czasu wysyłał sygnały mówiące o tym, że praca w Sejmie go zawiodła, bo nie jest na miarę jego kompetencji - powiedział jeden z jego klubowych kolegów.

Polityk opozycji starał się o posadę prezesa rządowej agencji kosmicznej - donosi w środę "Rzeczpospolita". Chodzi o posła Nowoczesnej Pawła Pudłowskiego. Po tym, jak sprawą zainteresowała się "Rz", wycofał się z konkursu.

Jak czytamy w gazecie Pudłowski startował w toczącym się właśnie konkursie na prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK), która podlega premier Beacie Szydło.

Gdy sprawą zainteresowała się "Rz", polityk wycofał się ze startu, o czym poinformowała gazetę przewodnicząca klubu Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. "Rz" tłumaczy, że Pudłowski był jedynym politykiem w gronie kandydatów na prezesa, zdominowanym przez ekspertów.

Poseł odmówił gazecie komentarza w tej sprawie. "Od jakiegoś czasu wysyłał sygnały mówiące o tym, że praca w Sejmie go zawiodła, bo nie jest na miarę jego kompetencji - powiedział "Rz" jeden z klubowych kolegów Pudłowskiego.

Gazeta przypomina, że Pudłowski skończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, a później odbył kilka szkoleń biznesowych m.in. na Harvardzie. Zasiadał też w zarządzie PLL LOT, był dyrektorem w koncernie Marathon Oil i prowadził własną działalność gospodarczą.

"Sprawami sektora kosmicznego zainteresował się jako szef Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii" - mówi gazecie jeden z polityków i ocenia, że Pudłowski "musiał zdawać sobie sprawę z tego, że przynależność polityczna raczej nie pomoże mu w konkursie".

Szefowa klubu przyznała w rozmowie z gazetą, że była zaskoczona kandydowaniem posła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA