REKLAMA

Pracodawcy RP w Radzie Dialogu Społecznego

  • Autor: PAP
  • 29 września 2015 17:31
Pracodawcy RP w Radzie Dialogu Społecznego Andrzej Malinowski zasiądzie w RDS (fot. mat. prasowe)

Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, wraz z innymi członkami organizacji są kandydatami do Rady Dialogu Społecznego.

Obok Janusza Malinowskiego, kandydaci to wiceprezydenci Pracodawców RP, szef Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce oraz prezes zarządu Polimex-Mostostal.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o Radzie Dialogu Społecznego(RDS) zastąpić ma ona komisję trójstronną. W odróżnieniu od komisji ma być ona ciałem niezależnym, w którym każda ze stron ma równe prawa. Powołana 21 lat temu, obecna Trójstronna Komisja do Spraw Społeczno-Gospodarczych będzie istniała do czasu powołania pierwszego składu RDS.

Reprezentanci wszystkich stron

W Radzie - tak jak w komisji - będą reprezentowane strona rządowa, pracowników i pracodawców. Członków wskażą związki zawodowe: Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Forum Związków Zawodowych i NSZZ "Solidarność" - po ośmiu, a po sześciu organizacje pracodawców: Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Business Centre Club i Związek Rzemiosła Polskiego.

Premier wyznaczy ministrów, którzy znajdą się w Radzie. Wszystkich powoła prezydent, który będzie miał też w Radzie - z głosem doradczym - swojego przedstawiciela, podobnie jak prezesi NBP i GUS.

Organizacja pracodawców Pracodawcy RP skierowała do prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o powołanie do pierwszego składu Rady sześciu przedstawicieli są to; prezydent i wiceprezydenci Pracodawców RP, Andrzej Malinowski, Iwona Sroka ,Rafał Baniak i Jarosław Zagórowski, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek i prezes zarządu Polimex-Mostostal Joanna Makowiecka-Gaca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA