REKLAMA

Premier Beata Szydło: Będziemy prowadzić aktywny dialog z Komisją Europejską

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 13 stycznia 2016 19:53
Premier Beata Szydło: Będziemy prowadzić aktywny dialog z Komisją Europejską Premier Beata Szydło zaprasza wszystkich komisarzy do Polski (fot. P. Tracz/KPRM)

· Premier powiedziała, że potrzebna jest precyzja w wypowiadaniu i rozumieniu słów m.in. wiceszefa KE Fransa Timmermansa.
· Wszystkie decyzje podejmowane w Polsce były zgodne z procedurami obowiązującymi w Polsce.
· Szefowa rządu potwierdziła, że weźmie udział w posiedzeniu Parlamentu Europejskiego.

„Informacje są na bieżąco przekazywane, a nasza dyplomacja jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji” – zaznaczyła szefowa rządu, odnosząc się do dzisiejszej oceny KE na temat Polski.

Premier powiedziała, że potrzebna jest precyzja w wypowiadaniu i rozumieniu słów m.in. wiceszefa KE Fransa Timmermansa. "KE mówi o wstępnej ocenie sytuacji. Nie ma czegoś takiego, czym straszyli Polaków politycy opozycji, że została wszczęta procedura nadzoru. Nie ma takiej sytuacji" – podkreśliła Beata Szydło.

Szefowa rządu zapewniła, że wszystkie decyzje podejmowane przez polski parlament i rząd, były zgodne z procedurami obowiązującymi w Polsce i żadna z nich nie została zakwestionowana. Jednocześnie premier podkreśliła, że Polska ma prawo do podejmowania suwerennych decyzji.

"Ocena sytuacji, o której mówi KE, to jest dobra droga do tego, by nie poprzez media, nie poprzez niepotwierdzone informacje, wydawane były oceny na temat Polski, ale właśnie w dialogu. Cieszę się, że ten dialog się toczy" – podkreśliła Beata Szydło. "Zapraszam wszystkich komisarzy do Polski, żeby mogli przyjechać, porozmawiać, poznać nasz kraj. Na pewno będzie to służyło pogłębieniu dobrych relacji Polska–UE, na której bardzo polskiemu rządowi zależy" – dodała premier.

Szefowa rządu potwierdziła, że weźmie udział w posiedzeniu Parlamentu Europejskiego, podczas którego ma odbyć się debata na temat Polski, i przedstawi stanowisko naszego kraju

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA