REKLAMA

Premier Beata Szydło po spotkaniu z liderami opozycji: "Polskie sprawy chcemy rozstrzygać w polskim domu"

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 21 stycznia 2016 12:34
Premier Beata Szydło po spotkaniu z liderami opozycji: "Polskie sprawy chcemy rozstrzygać w polskim domu" ematem spotkania była wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim (fot. twitter/KPRM)

· Premier Beata Szydło rozmawiała dzisiaj (21 stycznia) z z liderami klubów parlamentarnych.
· Tematem spotkania była wtorkowa (19 stycznia) debata w Parlamencie Europejskim.
· Propozycja PiS dotycząca TK została odrzucona przez opozycję.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zakończyło się spotkanie premier Beaty Szydło z liderami klubów parlamentarnych.

"Zakończyliśmy spotkanie z szefami klubów parlamentarnych. Spotkanie było poświęcone informacji na temat mojego pobytu w Strasburgu, rozmawialiśmy o tych kwestiach, które dotyczą podejmowania działań na forum europarlamentu, pobycie ministra Błaszczaka na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej, bo to wszystko ma ze sobą związek" - mówiła premier Beata Szydło.

Jak powiedziała, zaproponowała również consensus, jeśli chodzi o rozwiązanie spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym. "Jest spór polityczny, który został przeniesiony na grunt europejski" - mówiła o sprawie TK.

"Na propozycje kompromisu usłyszeliśmy ze strony PO, PSL i Nowoczesnej, że nie ma zgody na taki kompromis i woli przystąpienia do wspólnej pracy na szukanie kompromisu" - mówiła na konferencji prasowej.

I dodawała: "Kluby opozycyjne nie chcą brać udziału w poszukiwaniu kompromisu i rozwiązywaniu sportu politycznego w Polsce".

Premier przypomniała także, że sprawy dotyczące Polski powinny być rozwiązywane w kraju. "Siądźmy do stołu i rozwiążmy problemy w Polsce" - apelowała.

W spotkaniu, w KPRM wzięli udział m.in. Ryszard Terlecki, Elżbieta Witek, Ryszard Petru, Mariusz Błaszczak, Andżelika Możdżanowska, Marek Suski, Konrad Szymański, Rafał Trzaskowski, Sławomir Neumann, Marek Sawicki i Paweł Kukiz

fot. twitter.com

Dzisiejsze spotkanie premier z liderami klubów parlamentarnych jest drugim takim wydarzeniem. 12 stycznia Beata Szydło spotkała się z szefami klubów parlamentarnych ws. sytuacji międzynarodowej i polityki zagranicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • martin 2016-06-25 13:32:14
  Z donosicielami , kapusiami , fałszywcami roznoszącymi fałsz , kłamstwo się nie rozmawia , oddaje się ich pod sad za kłamliwe , fałszywe donosy . kary powinny być dotkliwe , robota w kamieniołomach i kopaniu rowów melioracyjnych aby głupoty im z łba wywietrzały .
 • Andrzej z Sopotu 2016-01-22 21:56:38
  Jak to ładnie wygląda bez tej tej unijnej szmaty do podlogi
 • ZYSKODAWCYpl-16 2016-01-21 19:00:52
  PANOM z po+psl i nowoczesna zależy wyłącznie na robieniu zadymy. Oni nie zaakceptują żadnych propzycji, oni chcą mieć władzę w swoim ręku, oni dbają tylko o interesy zyskobiorców.
 • Mariusz 2016-01-21 13:05:53
  I po co chodzicie na te bezowocne spotkania...? Propaganda pisowska wykorzystuje to później jako wielki dialog z opozycją...!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA