REKLAMA

Premier Beata Szydło podsumowała swoje spotkanie z Donaldem Tuskiem

  • Autor: PAP/GP
  • 02 grudnia 2015 07:16
Premier Beata Szydło podsumowała swoje spotkanie z Donaldem Tuskiem Beata Szydło i Donald Tusk w Paryżu (fot. twitter.com)

Beata Szydło po raz pierwszy, osobiście rozmawiała z Donaldem Tuskiem jako szef polskiego rządu. Przewodniczący Rady Europejskiej i premier Szydło dyskutowali o tematach jakie zostaną poruszone na nadchodzącym szczycie Rady Europejskiej 17 i 18 grudnia.

- To była rzeczowa rozmowa - mówiła "Naszemu Dziennikowi" premier Beata Szydło o spotkaniu z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. - Mówiliśmy o sprawach bieżących, przestawiłam swoje stanowisko; na pewno te tematy będą dyskutowane na posiedzeniu RE - dodaje.

Energia w Europie

- Rozmawialiśmy też o unii energetycznej. Mam nadzieję, że pan przewodniczący będzie wykazywał solidarność z Ojczyzną" - powiedziała premier zapytana, czy przewodniczący Rady Europejskiej wyszedł naprzeciw postulatom polskiego rządu ws. pakietu klimatycznego.

Dopytywana o szczegóły, szefowa rządu stwierdziła:

- To byłoby za wcześnie, to dopiero stanie na agendzie Rady Europejskiej i wówczas będziemy te tematy podejmowali.

Kryzys imigracyjny z polskiego punktu widzenia

- Rozmawialiśmy o kwestii imigrantów, o zagadnieniach klimatycznych i problemach polskiego górnictwa - wyliczyła Szydło.

O tym, iż porozumienie Turcja-UE, w którym Ankara zobowiązała się do wzięcia na siebie próby rozwiązania problemu imigrantów, jest dobre z punktu widzenia Polski - dopowiedziała premier. Oczywiście jeśli w ogóle zostanie wypełnione, bo na razie to deklaracja - zastrzegła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA