REKLAMA

Premier Beata Szydło: Polski kapitał jest solą naszej gospodarki

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2017 19:53
Premier Beata Szydło: Polski kapitał jest solą naszej gospodarki Premier Beata Szydło zainaugurowała debatę "Jak odnieść sukces w biznesie? Polskie czempiony", która jest jednym z wydarzeń XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Coraz więcej mówi się o tym, że to właśnie polski kapitał i polskie firmy są solą naszej gospodarki, chcemy robić wszystko i wspierać je, żeby rozwijały się i konkurowały z najlepszymi – mówiław Krynicy premier Beata Szydło.

Jak podkreśliła szefowa rządu, po trzech dekadach od transformacji dojrzeliśmy już do tego, żeby przewartościować spojrzenie na to, co buduje siłę ekonomiczną Polski. "Coraz więcej w Polsce mówi się o tym, że to właśnie polski kapitał, polskie firmy są solą naszej gospodarki i chcemy robić wszystko, wspierać je tak, żeby się rozwijały i konkurowały z najlepszymi" - zadeklarowała premier.

Przekonywała, że Polska ma potencjał i ludzi - dobrze przygotowanych inżynierów, osoby kreatywne. "Mamy wreszcie potencjał, który drzemie w sile naszej gospodarki, a więc cóż innego nam pozostaje jak podbijać świat? Mam nadzieję, że tak będzie się działo" - zaznaczyła Szydło.

Szefowa rządu dodała, że jej obecność na Forum Ekonomicznym jest podkreśleniem tego, jakie znaczenie przywiązuje jej rząd do polskich firm, które stają się światowymi markami. Jej zdaniem żeby polskie firmy mogły konkurować z największymi na świecie, muszą być stworzone odpowiednie warunki. "Jesteśmy zdeterminowani, by tak czynić, by przyjmować takie rozwiązania, które właśnie będą stwarzały dla polskich firm te warunki, by mogły one konkurować z największymi, być czempionami" - zapewniła premier.

Podkreśliła również, że stworzeniu takich warunków ma służyć m.in. plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

Wyraziła nadzieję, że "bezpowrotnie minęły czasy, kiedy politycy byli przekonani, że zagraniczny kapitał jest jedyną drogą do zwiększenia dobrobytu Polaków". "By rozwój był trwały, musi być oparty na solidniejszym fundamencie i w naszej opinii tym fundamentem powinno być budowanie silnych polskich marek" - powiedziała szefowa rządu.

"Polski rząd dostrzega znaczenie polskiego kapitału w gospodarce, dostrzega rolę polskiej przedsiębiorczości. W poprzednich latach bardzo często z owoców wzrostu gospodarczego korzystały przede wszystkim firmy zagraniczne, a my chcemy zmienić te proporcje" - powiedziała premier.

Podkreśliła też, że cieszy ją ruch w mediach społecznościowych promujący "edukację konsumencką pod kątem kraju pochodzenia produktu". "Również na poziomie strategicznym realizujemy podobną wizję mody na Polskę, mody na to, co polskie" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Brawo broszka 2017-09-05 20:15:50
    Niby prosta baba z Brzeszcz a taki strategiczny umysł . GenialneREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA