REKLAMA

Premier Beata Szydło wciąż w szpitalu

 • Autor: jm
 • 12 lutego 2017 12:27
Premier Beata Szydło wciąż w szpitalu Premier Beata Szydło wciąż przebywa w szpitalu. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

Premier Beata Szydło zapewniła, że czuje się dobrze, ale wciąż pozostaje pod obserwacją lekarzy w szpitalu. To oni zadecydują, kiedy go opuści.

Przypomnijmy, premier Beata Szydło od piątku (10 lutego) pod opieką lekarzy z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, dokąd została przetransportowana śmigłowcem po wypadku w Oświęcimiu i badaniach w tamtejszym szpitalu.

Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 18.30 w Oświęcimiu. Rządowa kolumna trzech samochodów na sygnale, w której pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku, wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem szefowej rządu. W sobotę (11 lutego) kierowca seicento usłyszał zarzut spowodowania wypadku. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

W wypadku ranni zostali też dwaj funkcjonariusze BOR. Jeden z nich opuścił szpital w sobotę.

- O tym, kiedy opuści szpital, zadecydują lekarze - poinformował w niedzielę (12 lutego) Rafał Bochenek, rzecznik rządu.

Słowa te potwierdziła sama premier na antenie TVP w niedzielny (12 lutego) wieczór. Przyznała, że czuje się dobrze, ale ciągle jest pod obserwacją lekarzy i to oni zadecydują o tym, kiedy opuści szpital. Dodała, że może to być kwestia kilku dni.

Podziękowała również przy okazji za wszystkie życzenia powrotu do zdrowia, które płyną do niej nie tylko z Polski, ale z zagranicy - m.in. od premier Niemiec Angeli Merkel i premier Wielkiej Brytanii Theresy May.

Premier Beata Szydło już w sobotę wieczorem informowała na Twitterze, że czuje się dobrze.

Nie sprawdziły się tym samym przewidywania Jarosława Sellina, wiceministra kultury, który w niedzielę rano (12 lutego) stwierdził, iż jest szansa, że premier Beata Szydło wróci do pełnienia obowiązków już w poniedziałek (13 lutego), a we wtorek (14 lutego) poprowadzi posiedzenie rządu. Prawdopodobnie wtorkowe posiedzenie poprowadzi któryś z wiceministrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • wszyscywszystkowiedzą 2017-02-12 17:26:42
  Do kibol: Możesz przyjść i mi "dobitnie" dołożyć. Tylko, jak mój adres, da ci Jego Ekscelencja Szczerba.
 • kibol 2017-02-12 17:07:47
  Ty głupi oszołomie, następny wykreowany spisek ci się marzy, ty wszo i nedzna gnido, wiesz , ze naród ciemny i kupuje takie bzdury. Ale chciałbym cie bliżej poznać, to bym ci wyjaśnił, ze nie wolno robić społeczństwu i Polsce w taki sposób krzywdy, oj wyjaśniłbym ci to dość dobitnie.
 • wszyscywszystkowiedzą 2017-02-12 16:48:25
  A w telewizji państwowej przeleciała "kaczka", że ten gnojek, co z całą mocą swojego swojego pojazdu walnął w "opancerzony" wóz z Panią Premier, nie słyszał sygnałów dźwiękowych, bo w samochodzie słuchał głośnej muzyki. Dlaczego podczas wczorajszych jałowych dyskusji w TVP Info, w ogóle nie poruszano a nawet nie wspominano tego wątku, snując tylko dziwne teorie na temat szkolenia kierowców BOR-u. Według mnie, wyraźnie widać, że ten wypadek, to nie przypadek. Akurat 10 lutego w Oświęcimiu, na trzeci dzień po wizycie spadkobierców Hitlera w Warszawie. Bez wnikliwej analizy tej sprawy i dogłębnego śledztwa, Polacy nie odpowiedzą sobie na najważniejsze pytanie DLACZEGO ??? Ponadto, należałoby się dowiedzieć, ile pieniędzy zapłaci Hanz Richard Petru sprawcy wypadku za zapowiedzianą konferencję prasową z jego udziałem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA