REKLAMA

Premier Beata Szydło włącza się do akcji Witaj w Klubie. Jakie sporty uprawiała w młodości?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 kwietnia 2016 17:44

- Sport nauczył mnie konsekwencji, odpowiedzialności, tego, że porażki powinny być motywacją do jeszcze lepszej pracy i do tego, żeby zwyciężać - mówi o swoich sportowych doświadczeniach premier Beata Szydło. I zaprasza do podobnych zwierzeń m.in. minister pracy Elżbietę Rafalską.

- Moja przygoda ze sportem wiąże się z moimi latami szkolnymi. Uprawiałam wtedy wiele dyscyplin sportowych, ale te, które były najważniejsze, to: biegi przełajowe i moja ukochana piłka ręczna. Piłka ręczna towarzyszyła mi jeszcze w latach szkoły średniej i w czasie studiów. Ale też do dzisiaj sport jest dla mnie bardzo ważny. Staram się, kiedy tylko mogę, dbać o zdrowie - mówi premier Beata Szydło.

- Sport nauczył mnie konsekwencji, odpowiedzialności, tego, że porażki powinny być motywacją do jeszcze lepszej pracy i do tego, żeby zwyciężać - dodaje.

Zaprosiła do opowiedzenia o swoich doświadczeniach sportowych Karola Bieleckiego i minister Elżbietę Rafalską.

Program "Klub", uruchomiony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska i spadającą aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Jego celem jest wsparcie sportowych środowisk lokalnych.

- Wsparcie trafi tam, gdzie odbywa się praca u podstaw. Gdzie kształtują się charaktery, postawy prozdrowotne, gdzie wynajduje się i szlifuje talenty sportowe. Wspieramy miejsca, gdzie przyszli sportowcy stawiają swoje pierwsze kroki, bo tam zaczyna się ich historia. Sam pamiętam swojego pierwszego trenera, pierwszy klub - mówił na konferencji prasowej, zapowiadającej program minister Witold Bańka.

Do udziału w programie minister zaprosił małe i średnie kluby sportowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA