REKLAMA

Premier Beata Szydło zaprosiła nowego prezydenta Francji do Polski

  • Autor: PAP/AT
  • 08 maja 2017 07:29
Premier Beata Szydło zaprosiła nowego prezydenta Francji do Polski Wybory prezydenta Francji: Premier Szydło pogratulowała Emmanuelowi Macronowi zwycięstwa (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Premier Beata Szydło napisała na Twitterze, że "gratuluje wyboru Francuzom" i "już dziś zaprasza prezydenta Macrona do Polski".

Depeszę gratulacyjną do Emmanuela Macrona wystosował prezydent Andrzej Duda.

- Mam nadzieję na owocną współpracę w zakresie odbudowy zaufania Europejczyków do procesu integracji europejskiej - m.in. te słowa znalazły się w depeszy od Prezydenta RP.

Zwycięzca II tury wyborów prezydenckich Emmanuel Macron uzyskał 63,10 proc. oddanych głosów, podczas gdy jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 36,9 proc. oddanych głosów - wynika z danych opublikowanych w niedzielę (7 maja) późnym wieczorem przez MSW Francji po podliczeniu 74 proc. głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-05-08 19:37:06
    Czy gość który jest przedstawicielem korporacji i sługusem sorosa może być prezydentem narodu? Wątpię.
  • jur 2017-05-08 10:08:03
    Czyz szanowna tzw. pani premier nie wie, ze to nie ona zaprasza glowe innego panstwa? W polskim przypadku zgodnie z protokolem dyplomatycznym prezydenta Francji zaprasza prezydent Polski pan Duda. Czy u ,,boku" pani Szydlo nie ma nikogo kto moze jej doradzic przed napisaniem i wyslaniem czego kolwiek do innego panstwa?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA