REKLAMA

Premier broni reformy edukacji: Dobrze przygotowana

  • Autor: PAP/JS
  • 17 listopada 2016 15:29
Premier broni reformy edukacji: Dobrze przygotowana Beata Szydło podczas wizyty w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Reforma edukacji jest dobrze przygotowana; nie ma żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o finansowanie zmian - powiedziała premier Beata Szydło podczas wizyty w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku.

Podkreśliła, że w szkołach technicznych uczniowie są kształceni "pod kątem rynku pracy dla gospodarki i przedsiębiorców". "To jest bardzo ważne i to jest jeden z ważnych elementów reformy oświaty, którą przygotowaliśmy (...). Szkoła branżowa, zawodowa, dwustopniowe technika będą przygotowywały młodych ludzi dla potrzeb rynku we współpracy z przemysłem i przedsiębiorcami. Będą ukierunkowane, żeby młodzi ludzie znajdowali zatrudnienie" - powiedziała.

Szefowa rządu podkreślił, że "jest wielkim wyzwaniem dla polskiego rządu, żeby otworzyć dla absolwentów takich szkół polski rynek".

"Przed nami jest ogromne wyzwanie, spowodowane przede wszystkim niżem demograficznym. Musimy szukać takich rozwiązań, które zagwarantują pracę dla polskich nauczycieli, a z drugiej strony musimy mówić o wymiarze materialnym zawodu nauczyciela i stworzeniu takich warunków, żeby nauczyciele mogli być satysfakcjonująco wynagradzani i mieć poczucie docenienia i godnego wykonywania ciężkiej pracy" - podkreśliła premier.

Przekonywała, że reforma edukacji zakończy się sukcesem wtedy, kiedy zostanie przeprowadzona wspólnie przez rząd, samorządy, województwa, rodziców i nauczycieli. Zapewniła, że reforma edukacji jest przygotowana dobrze, wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem i nie ma żadnych zagrożeń jeśli chodzi o finansowanie zmian w edukacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA