REKLAMA

Premier: dewizą naszego rządu słowa JP II - służba narodowi ukierunkowana na dobro wspólne

  • Autor: PAP/PIM
  • 02 kwietnia 2018 16:52
Premier: dewizą naszego rządu słowa JP II - służba narodowi ukierunkowana na dobro wspólne Premier Mateusz Morawiecki napisał, że słowa Jana Pawła II o ukierunkowaniu służby narodowi na wspólne dobro są dewizą jego rządu.

Ojciec Święty Jan Paweł II mówił w Sejmie w 1999 r., że "służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela"; dwie dekady później te słowa pozostają dewizą naszego rządu - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dziś przypada 13. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.

"Służba narodowi musi być zawsze ukierunkowana na dobro wspólne, które zabezpiecza dobro każdego obywatela". Tak mówił Ojciec Święty Jan Paweł II w Sejmie w 1999 r. Dwie dekady później te słowa pozostają dewizą naszego rządu - napisał szef rządu na Twitterze.

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w sobotę - w dzień maryjny o godz. 21.37 w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, mając prawie 85 lat, 59 i pół roku kapłaństwa oraz 27 i pół roku pontyfikatu. Jan Paweł II przeszedł w nocy 30 marca ciężki zawał, ale po reanimacji odmówił przewiezienia do kliniki Gemelli i zmarł w swoim łóżku na Watykanie.

Jego pontyfikat trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października - rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anna KLZ 2018-04-03 16:11:55
    dobrem wspólnym jest także Człowiek Pracy - pracujący i zostało Ono naruszone w 2007r. a nawet i wcześniej , aż do 2009r. dlatego zasadne jest wcielenie w czyn tych słów i naprawienie przez GIP PIP fałszerstwa i nie tylko - pełna dokumentacja jest dostępna w GIP PIP , OIP PIP , RPO, Sądach - w 2017r. powiedziano mi że gdziekolwiek napiszę i tak wraca do Gdańska do rozpatrzenia sprawy. Wnioski mam wyciągnąć sama. to oznacza że Konstytucja i obowiązujące przepisy nie dla wszystkich Obywateli własnego Kraju? Uważam że nadszedł czas naprawy wyrządzonej krzywdy, zarówno Nam przejętym ustawowo i nielegalnie wygaszonym jak i przywrócić godność i szacunek co do wiedzy i intencji profesorowi prawa L.A. Kaczyńskiemu, zawsze walczącemu o dobro Pracownika. NIE należy czekać 20 / 30 czy 50 lat.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA