REKLAMA

Premier dziękuje prezesowi PiS: wiele zmian wprowadzanych przez rząd było możliwe dzięki jednemu panu

 • Autor: PAP/AH
 • 05 maja 2018 17:49
Premier dziękuje prezesowi PiS: wiele zmian wprowadzanych przez rząd było możliwe dzięki jednemu panu Fot. KPRM

Wiele zmian wprowadzanych przez rząd było możliwe przede wszystkim dzięki jednemu panu, dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo trzeba było wiary w możliwość zmiany i woli przeprowadzenia tych zmian - podkreślił w sobotę (05.05.) w Garwolinie premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że pierwotnie to Jarosław Kaczyński miał spotkać się z mieszkańcami Garwolina. Jednak - jak poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek - Jarosław Kaczyński przechodzi w sobotę badania, dlatego zastąpił go premier Mateusz Morawiecki.

Premier podczas spotkania z mieszkańcami Garwolina wyliczał osiągnięcia rządu w dotyczące pomocy osobom niepełnosprawnym, a także w sprawie rolnictwa, opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości.

- Wiele z tych zmian, które tutaj państwu zaprezentowałem, które proponujemy na przyszłość - wyprawka, dodatkowe miliardy na drogi lokalne, obniżki podatków i obniżki ZUS, które też będą przecież kosztować w budżecie, nie ma nic za darmo - my to wszystko mogliśmy przeprowadzić dzięki jednemu; przede wszystkim dzięki jednemu panu, temu panu, który tutaj miał być tylko ja go zastępuję, dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu - podkreślił premier.

- I powiem bardzo dokładnie dlaczego. Otóż dlatego przede wszystkim, że trzeba było wiary w możliwość zmiany i woli przeprowadzenia tych zmian, z których wszyscy się jeszcze trzy lata temu śmiali - mówił szef rządu.

- Pamiętam to bardzo dokładnie, uczestniczyłem w wielu konferencjach, w wielu kongresach podatkowych, gospodarczych, finansowych, gdzie nikt nie wierzył w takie uszczelnienie podatków, w takie zwycięstwo nad mafią paliwową, mafią VAT-owską, przestępcami podatkowymi, które doprowadziło do uszczelnienia systemu podatkowego tak, że dzisiaj możemy przeprowadzać te wielkie reformy społeczne - oświadczył szef rządu.

Premier podkreślił także podczas spotkania z mieszkańcami Garwolina, że niezwykle ważny dla niego jest program odbudowy dumy z Polski i odbudowy polskiego patriotyzmu.

- Na wszystkich możliwych odcinkach, we wszystkich stolicach świata i za oceanem, i w Europie, i nie tylko w Europie, walczymy o dobre imię Polski. Walczymy o prawdę historyczną, walczymy o to, żeby duma z Polski, z biało-czerwonej budowała też jedność narodową. Budowała to, o czym mówimy, że Polska jest jedna - zaznaczył Morawiecki.

- Głęboko wierzę, że polskość to solidarność, polskość to sprawiedliwość i braterstwo, polskość to wspólna sprawa - dodał szef rządu.

Jak podkreślił, rządzący wiedzą ile jest potrzeb w najróżniejszych zakątkach naszej ojczyzny. - Właśnie z pragnienia uczynienia Polski wielką, silną bierzemy też naszą wiarą, nasze siły do tego, żeby zmieniać Polskę na lepsze - i zmienimy Polskę na lepszą - zadeklarował Morawiecki.

W sobotę i niedzielę w całej Polsce zaplanowane są kolejne spotkania z udziałem polityków PiS. Poza szefem rządu z wyborcami spotkają się m.in. wicepremier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także ministrowie: rodziny, rolnictwa i infrastruktury. Spotkania to część zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Romek śmiały 2018-05-06 10:43:36
  On chyba mówi o innym kraju? ?? Gdzie tu solidarność równość i braterstwo. ..matko jedyna. Podzielili społeczeństwo, kompromitują Polskę w świecie a tu takie dyrdymaly sprzedają. PiS póki co przejda dabrą koniunkturę w gospodarce. Co będzie jak ona się skończy? ...dowiecie się za 2 lata.
 • Obs.ryver 2018-05-06 09:57:52
  Jaq dziękuję Premierowi za podziękowania złozone temu "panu"... Podobno poznaje się pana po cholewach... Widzę same cholewy...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA