REKLAMA

Premier: Lech Kaczyński jest takim autorytetem, których dzisiaj potrzebuje Polska

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2017 17:15
Premier: Lech Kaczyński jest takim autorytetem, których dzisiaj potrzebuje Polska Premier powiedziała, że "dzisiaj przede wszystkim tych autorytetów potrzebują polscy politycy" (fot. Kancelaria Premiera)

To jest wielki dzień, wielkie święto dla KSAP, która otrzymała imię Lecha Kaczyńskiego, wielkiego Polaka, wielkiego prezydenta, człowieka, który jest takim autorytetem, jakich dzisiaj potrzebuje Polska - mówiła premier Beata Szydło podczas uroczystości w KSAP.

"To jest rzeczywiście dzisiaj wielki dzień, wielkie święto dla Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, która otrzymała imię wielkiego Polaka, wielkiego prezydenta" - podkreśliła premier. "Człowieka, który dla nas siedzących tutaj, na tej sali jest przede wszystkim autorytetem, takim autorytetem, których dzisiaj potrzebuje Polska, potrzebuje nasza ojczyzna" - oceniła.

Według Szydło Lech Kaczyński wskazywał, "w którym kierunku i jakie działania mają być podejmowane i w którym kierunki powinni podążać ci, którzy kierują się przede wszystkim dobrem wspólnym". "To była ta największa idea, którą przekazał nam pan prezydent Lech Kaczyński - dobro wspólne ponad nasze własne, prywatne sprawy" - podkreśliła.

"Pamiętajmy o tym wszyscy, ci którzy podjęliśmy się służby publicznej, którzy zostaliśmy postawieni przez naszych rodaków ku temu, byśmy troszczyli się o nich i o to, co dla nas najcenniejsze, o nasza ojczyznę - Polskę" - zaznaczyła Szydło.

Premier powiedziała, że "dzisiaj przede wszystkim tych autorytetów potrzebują polscy politycy". "I czas, ażeby polscy politycy - szczególnie ci, którzy nie pamiętają, że mandat, który dali nam obywatele, którzy dali nam Polacy jest mandatem, który ma polegać na służbie publicznej" - dodała szefowa rządu.

Czytaj też: Prezydent: Służba Polsce była treścią życia prezydenta Lecha Kaczyńskiego

"Służba publiczna - największy zaszczyt, wielki obowiązek, ogromne zobowiązanie dla nas wszystkich, dla tych, którzy służymy Polsce, służymy ojczyźnie, wielkie przede wszystkim wyzwanie i odpowiedzialność" - mówiła premier podczas uroczystości nadania KSAP imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Szydło zwróciła się również do osób związanych z Krajową Szkołą Administracji Publicznej. "Chcę powiedzieć, że właśnie imię tego wielkiego Polaka wyryte, wyhaftowane na sztandarze, który przed chwilą otrzymała szkoła jest wielkim zobowiązaniem" - podkreśliła.

"Jak mówił tutaj ojciec Zdzisław - sztandar gromadzi ku wspólnocie, a więc twórzmy tę wspólnotę wszyscy razem w myśl tego, aby Polska była rządzona sprawiedliwie i uczciwie i aby ci, którzy za Polskę odpowiadają zawsze pamiętali, że służą ojczyźnie" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA