REKLAMA

Premier: Lipiński doświadczony, o wysokiej kulturze osobistej

  • Autor: PAP/JS
  • 29 września 2016 14:46
Premier: Lipiński doświadczony, o wysokiej kulturze osobistej Lipiński, wiceprezes PiS, w kancelarii dotychczas zajmował się kontaktami z parlamentem), zastąpił Wojciecha Kaczmarczyka na stanowisku pełnomocnika ds. równego traktowania (fot. Adam Lipiński/Facebook)

- Minister Adam Lipiński jest człowiekiem doświadczonym, który ma niezwykle wysoką kulturę osobistą, potrafi prowadzić dialog - powiedziała premier Beata Szydło pytana o powołanie Lipińskiego na stanowisko pełnomocnika ds. równego traktowania oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Szydło oceniła, że Lipiński jest odpowiednią osobą na stanowisku pełnomocnika, który musi rozwiązywać trudne tematy. - Minister Lipiński bardzo dobrze sobie z tym na pewno poradzi. Ma ogromne doświadczenie, jest człowiekiem, który ma niezwykle wysoką kulturę osobistą, potrafi prowadzić dialog. Jest osobą, która na pewno na tym stanowisku będzie doskonale się sprawdzać - powiedziała Szydło.

Czytaj też: Szydło: Jesteśmy z Morawieckim pomazańcami Kaczyńskiego

Premier poinformowała, że Lipiński (wiceprezes PiS, w kancelarii dotychczas zajmował się kontaktami z parlamentem) zastąpił Wojciecha Kaczmarczyka na stanowisku pełnomocnika ds. równego traktowania. Kaczmarczyk jest współautorem programu PiS rozwoju społeczeństwa obywatelskiego; za swoje główne zadanie uznał przygotowanie Narodowego Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Prace nad nim trwają.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA