REKLAMA

Premier: Musimy pamiętać skąd się wywodzimy

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2017 20:25
Premier: Musimy pamiętać skąd się wywodzimy Premier podkreśliła, że święto niepodległości jest czymś wyjątkowym i ważnym dla każdego kraju (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Musimy pamiętać skąd jesteśmy, skąd się wywodzimy, jakie są nasze korzenie; musimy myśleć o tym w kategoriach naszej przyszłości i przyszłych pokoleń - powiedziała premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu wzięła wieczorem udział wraz ze swoim fińskim odpowiednikiem Juhą Sipilą w otwarciu wystawy "Echa - sto lat fińskiej architektury i wzornictwa" w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Wystawa ta jest jednym z wydarzeń związanych z obchodami stulecia niepodległości Finlandii.

Premier podkreśliła, że święto niepodległości jest czymś wyjątkowym i ważnym dla każdego kraju. "Musimy pamiętać skąd jesteśmy, skąd się wywodzimy, jakie są nasze korzenie; musimy myśleć o tym w kategoriach naszej przyszłości i przyszłych pokoleń" - mówiła.

Czytaj też: Premier: Lech Kaczyński jest takim autorytetem, których dzisiaj potrzebuje Polska

Szefowa polskiego rządu zaznaczyła, że "Polskę i Finlandię łączy doświadczenie skomplikowanej historii, lat z przeszłości", ale też "wiele wspólnych spraw, które realizujemy teraz, razem, wspólnie, w UE, w Europie".

"Polskę i Finlandię - jestem o tym przekonana - łączy również wspólna dobra przyszłość. Naszą troską wzajemną jest to, byśmy przyszłym pokoleniom przekazali to, co najlepsze, byśmy przyszłym pokoleniom przekazali przede wszystkim pokój, bezpieczeństwo i byśmy wspólnie, razem, myśląc o naszej przyszłości, nie zapominali o przeszłości i budowali to na podwalinach przyjaźni i tych relacji, które powinny nas łączyć" - powiedziała premier Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA