REKLAMA

Premier o głosowaniu ws. projektu liberalizującego przepisy aborcyjne: Są trudne wybory

  • Autor: PAP/JS
  • 28 września 2016 21:03
Premier o głosowaniu ws. projektu liberalizującego przepisy aborcyjne: Są trudne wybory Premier była pytana w Polsat News, dlaczego wyjęła kartę podczas głosowania nad obywatelskim projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne (fot.premier.gov.pl)

Są trudne wybory, momenty, kiedy wybór jest niesłychanie trudny, szczególnie te wybory, które dotyczą sumienia - powiedziała premier Beata Szydło pytana, dlaczego wyjęła kartę podczas głosowania w Sejmie nad projektem komitetu "Ratujmy kobiety", liberalizującego przepisy aborcyjne.

Premier była pytana w Polsat News, dlaczego wyjęła kartę podczas głosowania nad obywatelskim projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne, skoro obywatelskie projekty, zgodnie z zapowiedziami PiS, miały być kierowane do drugiego czytania.

- Szanuję oczywiście projekty obywatelskie. Rzeczywiście mówiliśmy o tym, że projekty obywatelskie są dla nas ważne i one powinny trafiać do debaty w Sejmie i tam powinny być procedowane. Jestem jak najbardziej "za". Natomiast są oczywiście trudne wybory, takie momenty, kiedy wybór jest niesłychanie trudny, szczególnie te wybory, które dotyczą sumienia - powiedziała Szydło.

- Gdybym miała przekonanie, że ten projekt obywatelski nie był projektem politycznym, złożonym tylko i wyłącznie po to, żeby przeprowadzić propagandową akcję polityczną, to być może nie miałabym takiego wahania - dodała premier. Podkreśliła, że niestety bardzo wrażliwy temat wymagający ogromnego namysłu, rzeczowej debaty najlepiej w gronie ekspertów, został przez środowiska lewicowe wykorzystany politycznie.

Premier oceniła, że dyskusja w Sejmie nad tym projektem byłaby zamieniona w akcję polityczną. Jej zdaniem warto zastanowić się, czy "na jakiejś płaszczyźnie, na gremium być może organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, taką rzetelną i spokojną debatę odbyć".

Sejm w piątek skierował do dalszych prac w komisji projekt komitetu "Stop aborcji" przewidujący bezwzględny zakaz aborcji, a odrzucił projekt liberalizujący przepisy aborcyjne, przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ewa 2016-09-28 23:08:00
    Aborcja- trudny temat. Proponuje obowiazek odbycia kursu z egzaminem na temat swiadomosci seks.jako warunek starania sie o dow.osob. lub prawo jazdy. Rzad powinien kazdej kobiecie, ktora niechciane dziecko urodzi ( i ewentualnie odda do adopcji) zaoferowac nagrode pieniezna! Poczete dziecko w lonie matki jest czlowiekiem i juz za pozno na antykoncepcje- usuniecie plodu, to nic innego, jak zabicie i wyrzucenie zwlok do smieci czlowieka. Czlowiek wielkosci 2 cm , czy 2 m- to poza masa ciala jest ten sam. Nie wolno nikomu zabic noworodka( bo strasznie wrzeszczy), bo to morderstwo, ale to w brzuchu- to wolno? Poczete dziecko ma " Tworcow"- kobiete i mezczyzne i obie strony odpowiadaja za nowe zycie, a nie tylko kobieta! Kary musza placic mezczyzni, ze " zapladniaja" kobiety!
  • Kuruc 2016-09-28 21:48:45
    Pilnie poszukiwany worek z którego wyszła Szydło. Powinna do niego wrócić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA