REKLAMA

Premier o zdarzeniu w Bykowni: Nasze działania będą adekwatne do tego czynu

  • Autor: PAP/JS
  • 25 stycznia 2017 15:23
Premier o zdarzeniu w Bykowni: Nasze działania będą adekwatne do tego czynu Premier Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Musimy się przede wszystkim dowiedzieć, jakie te działania miały charakter; nasze kroki będą adekwatne do tego czynu - powiedziała premier Beata Szydło pytana o to, że na polskim cmentarzu wojennym w Bykowni na Ukrainie doszło do aktu wandalizmu.

"Zaraz po konferencji będę rozmawiać z panem ministrem (spraw zagranicznych Witoldem) Waszczykowskim. Oczywiście nasze działania i nasze kroki będą adekwatne do tego czynu" - powiedziała szefowa polskiego rządu.

"Musimy przede wszystkim, muszę się dowiedzieć, czy była to prowokacja, jakie te działania miały charakter, jak to się wydarzyło i będzie jeszcze dzisiaj komunikat przez nas przygotowany" - zapowiedziała premier.

Czytaj też: Premier: Wdrożenie reformy oświaty - najważniejsze zadanie MEN

Nieznani sprawcy pomazali w nocy z wtorku na środę (24/25 stycznia) czerwoną farbą cmentarz ofiar totalitaryzmu w Bykowni pod Kijowem i próbowali zniszczyć wejście na znajdujący się tam polski cmentarz wojenny. Ambasada RP w Kijowie wystosowała notę dyplomatyczną w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA