REKLAMA

Premier odwołała wicewojewodę podkarpackiego

  • Autor: PAP/JS
  • 27 stycznia 2017 14:43
Premier odwołała wicewojewodę podkarpackiego Lechowski ma 52 lata. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskał tytuł magistra historii (fot. rzeszow.uw.gov.pl)

Premier Beata Szydło z dniem 25 stycznia 2017 r. odwołała Witolda Lechowskiego z funkcji wicewojewody podkarpackiego – poinformowała rzeczniczka wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

"Mając na uwadze stojące przed wojewodą zadania, które zobowiązany jest zrealizować w województwie podkarpackim, zwłaszcza wdrożenie planowanych reform, konieczne stało się zapewnienie bardziej efektywnej, pożądanej współpracy w zakresie realizacji powierzonych zadań" - napisano w komunikacie przesłanym mediom.

Jak podkreślano "nie ma jeszcze decyzji dotyczącej powołania nowej osoby na stanowisko wicewojewody podkarpackiego".

Lechowski ma 52 lata. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskał tytuł magistra historii. W latach 1997 - 2006 i 2010 - 2015 pracował jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Od 2002 do 2015 r. był radnym powiatu jasielskiego, natomiast od 2006 do 2010 r. pełnił funkcję wicestarosty powiatu jasielskiego. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Wicewojewodą podkarpackim był od grudnia 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA