REKLAMA

Premier: Ostatnie protesty to wyreżyserowana, opłacona akcja mająca uderzyć w rząd

 • Autor: PAP/JS
 • 29 sierpnia 2017 16:29
Premier: Ostatnie protesty to wyreżyserowana, opłacona akcja mająca uderzyć w rząd Zdaniem premier spór i dyskusja powinny jednak toczyć się "w sposób pokojowy i parlamentarny" (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

Trudno przyjąć, że ostatnia fala protestów była spontaniczna; to była dobrze wyreżyserowana i dobrze opłacona akcja mająca uderzyć w polski rząd - powiedziała premier Beata Szydło. Zastrzegła, że sporo osób protestowało, bo miało inne zdanie niż rząd. Rozumiemy to i szanujemy - zapewniła Szydło.

Wielotysięczne protesty na ulicach polskich miast z udziałem opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej wybuchły w lipcu w związku z toczącymi się w parlamencie pracami nad trzema ustawami reformującymi sądownictwo - obowiązującą już nowelizacją ustawy o ustroju sądów powszechnych oraz zawetowanymi później przez prezydenta ustawą o Sądzie Najwyższym i nowelą o Krajowej Radzie Sądownictwa. Manifestowano m.in. przed sądami, gmachem Sejmu, Pałacem Prezydenckim i siedzibami PiS. Demonstrujący apelowali do prezydenta o zawetowanie wszystkich trzech ustaw.

Premier pytana w wywiadzie, który ukaże się w środowej "Gazecie Polskiej", czy - jej zdaniem - fala protestów "była kreowana, czy może był to autentyczny protest społeczeństwa", oceniła, iż "trudno zaakceptować tezę, że ostatnie protesty były spontaniczne".

Według niej - "tak samo jak słynny już pucz w Sejmie w grudniu ubiegłego roku" - była to "dobrze wyreżyserowana i dobrze opłacona akcja, mająca uderzyć w polski rząd". "Nie zmienia to faktu, że sporo osób protestowało, bo ma inne zdanie niż my. Rozumiemy to i szanujemy. To przecież normalne w demokracji" - zaznaczyła szefowa rządu.

Zdaniem premier spór i dyskusja powinny jednak toczyć się "w sposób pokojowy i parlamentarny". "A odnoszę wrażenie, że politycy obecnej opozycji, którzy zawsze mówili o sobie, że są politykami umiarkowanymi, dążą dziś wyłącznie do eskalacji agresji. Dlatego apeluję o otrzeźwienie" - powiedziała Beata Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • :-) 2017-08-30 10:52:55
  Do BOLO: Jak chcesz się dowiedzieć więcej o powiązaniach polskich polityków z Kremlem, proponuję książkę "Maciarewicz i jego tajemnice". Co do złodziejstwa, proponowałbym rozliczenie tych którzy ukradli pieniądze ze SKOK a była to największa afera w Polsce powojennej i tych, którzy dokonują dużych zakupów z publicznych pieniędzy bez przetargu. W typowo złodziejski sposób krzyczycie "łapać złodzieja".
 • BOLO 2017-08-30 09:47:23
  naturalnie, że te wszystkie protesty KOD są opłacane przez Sorosa, a Obywateli Rzeczpospolitej przez KREML. Sorosowi i Putinowi nie odpowiadaja rządy PiS, bo ściga złodziejskie mafie międzynarodowe z UNII i Rosji
 • mzakrzewski 2017-08-30 09:45:06
  Pani Premier! Kto płaci? Chętnie poprotestuję, jako uboga osoba, moi znajomi też. Poproszę o adres instytucji/płatnika, mogą być referencje polecające z KRM.
 • jur 2017-08-30 09:43:15
  Czy ta pani jest chora na umysle? Rowniez uczestniczylem w manifestacjach, ale nikt nikomu nie placil! Pisuary sami juz nie wiedza co na swoja obrone wymyslac. Ale te wypowiedzi swiadcza jednoznacznie o inteligencji tej tzw. szefowej rzadu... Moze bardziej nadaje sie do Kola Gospodyn Wiejskich, tylko czy ona umie szyc, haftowac i gotowac? Troche watpie. Co sie odezwie, to obciach!
 • Umiarkowana prawica 2017-08-29 19:20:22
  Różnie można mówić o inteligencji pani premier Szydło! Najważniejsze, że partia rządząca boi się takich manifestacji! A wypowiedzi tego typu, źle świadczą o całym otoczeniu pani premier, o dziennikarzach tej zmiany. Są ludzie niewyuczalni! Bardzo dobrze! To się przyda za rok! Manifestacje też mogą być cykliczne, jeśli PiS będzie zniszczył kolejne sfery życia publicznego!
 • Bzdury i klamstwa. 2017-08-29 18:02:37
  Mozesz to opowiadac ta skad pochodzisz w Kole gospodyn Wiejskich.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA