REKLAMA

Premier: Potępiam zachowania antysemickie, ksenofobiczne

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 21:35
Premier: Potępiam zachowania antysemickie, ksenofobiczne Premier zaznaczyła, że nie chce komentować decyzji prokuratury. - Natomiast ja potępiam wszelkie działania, zachowania i te antysemickie uderzające w jakiekolwiek grupy, które są ksenofobiczne - podkreśliła. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Potępiam wszelkie zachowania antysemickie, ksenofobiczne, uderzające w jakiekolwiek grupy - powiedziała premier Beata Szydło pytana o umorzenie przez prokuraturę w Białymstoku dochodzenia dotyczącego kwietniowych obchodów powstania ONR.

Premier zaznaczyła, że nie chce komentować decyzji prokuratury. - Natomiast ja potępiam wszelkie działania, zachowania i te antysemickie uderzające w jakiekolwiek grupy, które są ksenofobiczne - podkreśliła.

- Powinniśmy z tym zdecydowanie walczyć, tak jak powinniśmy potępiać atakowanie Polski, potępiać te akty, które są przeciwko polskiemu państwu w wielu miejscach na świecie podnoszone. Tak samo powinniśmy potępiać ataki na grupy religijne. To jest wielki problem. To nie jest tylko problem Polski, bo to jest problem współczesnego świata, współczesnej Europy. Trzeba się z tym mierzyć - dodała szefowa rządu.

Podkreśliła, że bardzo często niektórzy politycy próbują wykorzystywać skrajne zachowania. - Trzeba je potępiać i ja je potępiam - dodała.

Czytaj też: Tweetup Szydło i Morawieckiego. Znamy najbliższe plany rządu

Szydło była pytana, czy rozmawiała z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, czy nie powinien być bardziej aktywny, by zdyscyplinować prokuraturę.

- Można próbować regulować prawnie różne kwestie. Staramy się w tej chwili wprowadzać prawo, które gwarantuje ochronę dobrego imienia Polski. Ja zdaję sobie sprawę, że nie da się wszystkiego ustawowo zapisać - powiedziała premier.

- Podział na swoich i obcych jest tak stary jak stara jest ludzkość i zawsze był najtrudniejszy do pokonania. Ale Polska była państwem tolerancyjnym i jest państwem tolerancyjnym, któremu udało się szukać i znajdować tę nić porozumienia pomiędzy różnymi grupami - powiedziała. Zaznaczyła, że oczywiście zawsze znajdują się skrajności.

- Naszym obowiązkiem, obowiązkiem polityków jest walczyć ze skrajnościami. Obowiązkiem każdego z nas, każdego człowieka jest piętnować takie skrajności. Trudne, niełatwe, ale musimy to robić - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • WOJNA TO JEST BIZNES 2016-10-01 14:44:39
    Macierewicz zaprzedsl swoją duszę syjonistom z usa i mami Polaków ściągnięciem wojsk nato na teren Polski żeby zapewnić nam większe bezpieczeństwo bo ruscy się zbroja a prawda jest taka ze to usa zależy na konflikcie bo wojna to jest BIZNES.a pani Premier nie się obawia wpływu syjonistow i masonow.po wizycie Dudy który też okazuje zdrajca Polaków w NY z organizacjami syjonistyczno-ydowskimi polscy polityce zaczynają walkę z antyjemitami.duda był złożyć hołd i wrócił z listą zadań do wykonania.
  • tantus 2016-10-01 14:21:55
    Pani Szydło zdecydowanie potępia antysemityzm i ksenofobię. I dlatego Antoni Macierewicz jest w jej rządzie Ministrem Obrony Narodowej, a do Radia Maryja płynie szeroki strumień gotówki. Logika wg PiSS!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA