REKLAMA

Premier powołał pełnomocnika ds. Centrum Analiz Strategicznych

  • Autor: PAP/AH
  • 25 kwietnia 2018 07:05
Premier powołał pełnomocnika ds. Centrum Analiz Strategicznych (fot. KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie ws. powołania pełnomocnika ds. utworzenia i kierowania Centrum Analiz Strategicznych; jest to nowa jednostka w KPRM, w której kierownictwo obejmie prof. Waldemar Paruch - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk wyjaśnił, że w CAS znajdą się trzy departamenty: Departament Analiz, Departament Oceny Skutków Regulacji oraz Departament Studiów Strategicznych. - CAS będzie zapleczem intelektualnym i analitycznym Rady Ministrów, dzięki któremu praca rządu stanie się jeszcze bardziej efektywna - ocenił szef KPRM.

Powołanie CAS Morawiecki zapowiedział w swoim expose. "Musimy uczyć się przygotować spójne prawo i podejmować decyzje podporządkowane długofalowym strategiom rozwojowym" - mówił wówczas szef rządu.

Waldemar Paruch jest profesorem nauk społecznych, specjalizującym się w historii współczesnej i w sprawach stosunków międzynarodowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • administrtywista 2018-04-25 10:38:48
    Dobrze. Jak najwięcej instytucji, żeby wybrańcy mieli dobrze płatną pracę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA