REKLAMA

Premier powołała Piotra Wojtachę na p.o. prezesa Wyższego Urzędu Górniczego

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.PL/AT
  • 02 czerwca 2016 13:22
Premier powołała Piotra Wojtachę na p.o. prezesa Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Wojtacha został p.o. prezesa WUG (Fot. WUG, mat. pras.)

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło z dniem 31 maja 2015 r. odwołała ze stanowiska prezesa Wyższego Urzędu Górniczego Mirosława Koziurę. Od 1 czerwca, do czasu powołania nowego prezesa WUG, powierzono obowiązki prezesa wiceprezesowi Piotrowi Wojtasze.

Piotr Wojtacha urodził się 23 marca 1959 roku w Chmielniku. Absolwent Technikum Geologicznego w Kielcach oraz Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w zakresie górnictwa i geologii.

Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej, Wydział Organizacji i Zarządzania w zakresie zarządzania i marketingu w przedsiębiorstwie.

Przed podjęciem pracy w Okręgowym Urzędzie Górniczym w Gliwicach pracował w KWK Gliwice w Gliwicach w Dziale Mierniczo-Geologicznym. W Okręgowym Urzędzie Górniczym w Gliwicach zajmował następujące stanowiska:1991-2002 nadinspektor zakładów górniczych, 2002-2009 zastępca dyrektora Urzędu, 2009-2010 dyrektor Urzędu.

Czytaj także: Mirosław Koziura nie jest już prezesem WUG

W okresie od 1 styczna 2011 r. do chwili objęcia stanowiska wiceprezesa WUG kierował Departamentem Ochrony Środowiska i Gospodarki Złożem Wyższego Urzędu Górniczego.

W toku pracy zawodowej zdobył szereg specjalistycznych uprawnień:

geologa górniczego w podziemnych zakładach górniczych;

uprawnienia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa kategorii: 02, IV, VI; uprawnienia Wojewody Krakowskiego kategorii XII; stwierdzających posiadanie kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku kierownika działu mierniczo-geologicznego w podziemnych zakładach górniczych wydobywających węgiel kamienny; świadectwo stwierdzające posiadanie kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku kierownika ruchu zakładu górniczego w odkrywkowych zakładach górniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA