REKLAMA

Premier przekazała pozdrowienia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

  • Autor: PAP/JS
  • 02 maja 2016 13:44
Premier przekazała pozdrowienia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą "Polska zawsze będzie na was czekać" - mówiła premier (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

Premier Beata Szydło przekazała w poniedziałek pozdrowienia dla Polaków mieszkających poza granicami kraju z okazji obchodzonego 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

"Chcę zapewnić, że Polska zawsze będzie na was czekać" - podkreśliła. Zapewniła też, że dla jej rządu jedną z najważniejszych kwestii jest budowanie poczucia wspólnoty, współpracy i jedności. Nieważne, gdzie mieszkamy, gdzie jest centrum naszego życia. Zawsze i wszędzie łączy nas Polska, miłość i przywiązanie do ojczyzny, duma z biało-czerwonej flagi i godła z orłem białym" - powiedziała szefowa polskiego rządu.

Czytaj też: Uroczyste podniesienie flagi na Zamku Królewskim

"W tym wyjątkowym dniu pragnę ciepło i serdecznie pozdrowić wszystkich Polaków żyjących poza granicami kraju. Chcę zapewnić, że Polska zawsze będzie na was czekać" - dodała.

"Wasze serca biją po polsku. Zawsze, szczególnie w najtrudniejszych momentach historii naszego kraju mogliśmy liczyć na waszą pomoc, pamięć i wsparcie. Chcę wam podziękować i wyrazić głębokie uznanie, że często - wbrew okolicznościom - zachowaliście przywiązanie do polskości i nadal ją pielęgnujecie" - mówiła Beata Szydło w transmitowanym przez telewizję wystąpieniu.

Obchodzony 2 maja Dzień Polonii i Polaków za granicą zainicjował Senat w 2002 r. "w uznaniu wielowiekowego wkładu Polonii w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości; za wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach, w celu potwierdzenia więzi z Macierzą i jedności wszystkich Polaków".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA