REKLAMA

Premier: Przeprowadzimy reformę wymiaru sprawiedliwości do końca

  • Autor: PAP/JS
  • 18 lipca 2017 21:06
Premier: Przeprowadzimy reformę wymiaru sprawiedliwości do końca Premier Beata Szydło (fot. Sejmtwitter)

PiS jest konsekwentne w przeprowadzaniu reformy wymiaru sprawiedliwości, przeprowadzimy ją do końca - zapowiedziała w Sejmie premier Beata Szydło. W jej ocenie, dzisiaj wymiar sprawiedliwości stoi po stronie korporacji, a nie obywateli.

Premier zabrała głos po tym, jak Sejm zdecydował o przejściu do drugiego czytania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym bez odsyłania go do prac w komisji.

"Prawo i Sprawiedliwość jest konsekwentne w przeprowadzaniu reformy wymiaru sprawiedliwości. Przeprowadzimy tę reformę do końca, bo to należy się Polakom" - mówiła szefowa rządu. "Dzisiaj wymiar sprawiedliwości jest zdominowany i stoi po stronie korporacji sędziowskiej, adwokackiej i prawniczej. A wymiar sprawiedliwości ma stać po stronie obywateli" - oświadczyła premier.

Według niej, każdy obywatel "ma wiedzieć", że wymiar sprawiedliwości będzie pracował uczciwie, sprawiedliwie, dobrze i dla każdego obywatela, a nie korporacji.

Ponadto premier, nawiązując do przygotowanej przez PiS reformy sprawiedliwości, oświadczyła, że "skończył się czas sędziów na telefon, skończył się czas, gdy byli nieuczciwie traktowani ludzie tylko i wyłącznie dlatego, że nie było ich stać na wynajęcie drogich adwokatów". "Koniec z tym" - powiedziała premier.

"Jestem premierem rządu, który jako cel postawił sobie przywrócenie sprawiedliwości społecznej i konsekwentnie ten program realizujemy. PiS stanęło po stronie ludzi i nikt nie spowoduje, że z tej drogi zawrócimy, wrzeszcząc tutaj i tupiąc" - dodała Szydło.

"Kończy się pewien czas przywilejów, kończy się pewien czas, który dla was był złotym czasem, ale dla Polaków były to ponure czasy, bo nie wiedzieli, czy państwo jest po ich stronie, czy państwo chroni ich, czy jest wymierzona ręka sprawiedliwości przeciwko tym ludziom" - mówiła premier, zwracając się do posłów PO i PSL.

"Dzisiaj przychodzi ten moment, właśnie moment prawdy - czy jesteście w stanie stanąć po stronie ludzi czy jesteście po stronie korporacji? Odpowiedzcie sobie na to" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA