REKLAMA

Premier: Reforma oświaty jest dopracowana

  • Autor: PAP/JS
  • 09 stycznia 2017 16:19
Premier: Reforma oświaty jest dopracowana Beata Szydło (fot. MEN/twitter)

Reforma oświaty jest dobrze przygotowana i dopracowana - powiedziała premier Beata Szydło po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw reformujących system oświaty.

"Nigdy nie miałam wątpliwości, nie mam wątpliwości, że ta reforma oświaty (...) jest reformą dobrze przygotowaną, dopracowaną, która gwarantuje polskiej młodzieży i dzieciom kompleksowe, bardzo dobre przygotowanie, kształcenie i wychowanie" - powiedziała Szydło.

"Gwarantuję rodzicom, że będą mieli możliwość poczucia tego, że ich dzieci są dobrze przygotowywane, kształcone, że odbywają dobry proces wychowawczy i przede wszystkim są bezpieczne w polskiej szkole" - dodała szefowa rządu.

"Ta reforma daje ogromną szansę dla polskich nauczycieli, zawodu, który jest tak niezwykle potrzebny i wszyscy politycy szczególnie mówią o służbie, o misji, ale wiemy doskonale, że jest to zawód, który przez poprzedników naszych nie był doceniany, nie był dostrzegany jako ten zawód rzeczywiście bardzo istotny, niełatwy zawód, który jest oparty właśnie o tę przesłankę misji, przesłankę służby" - powiedziała premier na konferencji prasowej po tym, jak prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy reformujące system oświaty.

"Nauczyciele polscy, jeżeli mają pełnić tę swoją służbę i misję tak, jak wszyscy tego byśmy oczekiwali, muszą być za swoją pracę godnie wynagradzani. Muszą mieć szansę kształcenia się, dokształcania, zdobywania kolejnych etapów doskonalenia zawodowego" - dodała.

Jak podkreśliła premier, reforma oświaty gwarantuje rodzicom, że ich dzieci będą w szkole bezpieczne. Daje im również - dodała - możliwość współdecydowania o tym, jak szkoła funkcjonuje i realizuje cele pedagogiczne oraz wychowawcze.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy reformujące system szkolny w Polsce. Oznacza to likwidację gimnazjów, powrót do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich liceów ogólnokształcących i 5-letnich techników. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA