REKLAMA

Premier: rzeczą naturalną jest to, że decyzje strategiczne konsultuję z J. Kaczyńskim

  • Autor: PAP/JS
  • 07 września 2017 21:23
Premier: rzeczą naturalną jest to, że decyzje strategiczne konsultuję z J. Kaczyńskim Beata Szydło, na uwagę prowadzącego rozmowę, że między Kancelarią Prezydenta a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów panuje zima, odparła: "nie czuję chłodu". (fot.premier.gov.pl)

Rzeczą naturalną jest to, że decyzje personalne i strategiczne konsultuję z prezesem mojej partii Jarosławem Kaczyńskim, nie widzę tu kompletnie nic nadzwyczajnego - powiedziała w radiu RMF FM premier Beata Szydło. Dodała, że czuje wsparcie lidera PiS.

Szydło, na uwagę prowadzącego rozmowę, że między Kancelarią Prezydenta a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów panuje zima, odparła: "nie czuję chłodu".

"Rzeczą naturalną jest to, że decyzje personalne i decyzje strategiczne konsultuję z prezesem mojej partii - z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim. Jest to rzeczą naturalną, jestem wiceprezesem, rozmawiamy w kierownictwie o strategicznych rzeczach i ja tu nie widzę kompletnie nic nadzwyczajnego" - powiedziała Szydło.

Premier pytana, czy możliwa jest sytuacja, w której dokonuje zmian w rządzie bez akceptacji Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedziała: "zawsze rozmawiam z Jarosławem Kaczyńskim na tematy strategiczne". Dopytywana, czy czeka na akceptację z jego strony, odparła: "ustalamy wspólnie".

"Ja nie rozumiem za bardzo tego zdziwienia, że premier rządu stworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość ustala kwestie strategiczne, personalne (...) z liderem swojej partii, jest to rzeczą naturalną. Ja bym się martwiła, gdyby było odwrotnie" - powiedziała Szydło.

Dodała, że od momentu kiedy została premierem "zawsze może liczyć i czuje wsparcie pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego". "Dla mnie jest to rzeczą normalną, martwiłabym się, gdyby mnie nie pytał, co ja tam robię, to byłoby oznaką naprawdę dużych kłopotów" - powiedziała premier.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, pytany we wtorek przez dziennikarzy o doniesienia medialne, według których, prezydent Andrzej Duda zażądał od premier Beaty Szydło dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza, stwierdził: "Jeśli prezydent miałby oczekiwania, co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi Kaczyńskiemu". Krytycznie tę wypowiedź rzecznika ocenił m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski; jak napisał na Twitterze, gdyby był szefem Łapińskiego, zwolniłby go.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA