REKLAMA

Premier spotkał się z szefem Agencji Wywiadu i ministrem koordynatorem służb specjalnych

  • Autor: PAP/JS
  • 15 grudnia 2017 22:15
Premier spotkał się z szefem Agencji Wywiadu i ministrem koordynatorem służb specjalnych Mateusz Morawiecki uczestniczył w piątek (15 grudnia) w szczycie unijnym w Brukseli, w sesji dotyczącej strefy euro (fot. pixabay.com)

Premier Mateusz Morawiecki wrócił do kraju w związku z zaplanowanym spotkaniem z ministrem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim i szefem Agencji Wywiadu - wynika ze źródeł zbliżonych do rządu. Do spotkania doszło późnym wieczorem.

W spotkaniu uczestniczyli koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński i szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk.

Mateusz Morawiecki uczestniczył w piątek (15 grudnia) w szczycie unijnym w Brukseli, w sesji dotyczącej strefy euro. Szczyt opuścił przed jego zakończeniem, zanim unijni przywódcy podjęli decyzję w sprawie zielonego światła na przejście do kolejnego etapu rozmów ws. Brexitu. Polskie służby dyplomatyczne poinformowały, że musiał wylecieć wcześniej z powodu obowiązków w kraju.

Pytany o przyczynę wcześniejszego powrotu do kraju premier powiedział dziennikarzom, że aby przyjechać na szczyt UE, musiał skondensować wiele spotkań w Polsce. "Mój kalendarz był dość wypełniony wcześniej" - wyjaśnił. Jak dodał, "zrezygnował z bardzo wielu rzeczy", ale jest kilka spraw, kilka bardzo pilnych, tajnych dokumentów, które na niego czekają i kilka spotkań, które będzie musiał odbyć. Dlatego, jak mówił, udaje się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pytany, czy nie jest to kwestia spotkania wigilijnego zorganizowanego w piątek przez PiS w Sejmie odparł, "że jeśli znajdzie czas, to spotka się z częścią klubu PiS po południu". "Jest szereg innych tematów, które mnie bardzo pilnie ściągnęły do Polski" - oświadczył Morawiecki.

Informację o spotkaniu premiera z szefem Agencji Wywiadu i ministrem koordynatorem służb specjalnych jak pierwsze podały "Wiadomości" TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA