REKLAMA

Premier Szydło chwali plan Morawieckiego

  • Autor: PAP/JS
  • 21 kwietnia 2016 19:12
Premier Szydło chwali plan Morawieckiego Według premier rozwój odpowiedzialny zapewni równe i sprawiedliwe traktowanie polskich obywateli (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Przyjęty przez polski rząd "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" zapewni równe i sprawiedliwe traktowanie polskich obywateli, którzy mają pomysły i chcą wykorzystać swoją szansę - mówiła na forum biznesowym w Nowym Jorku premier Beata Szydło.

Premier, która otworzyła polsko-amerykańskie forum biznesowe w konsulacie RP, podkreśliła, że "dla polskiego rządu kwestie gospodarcze, kwestie rozwoju gospodarczego, współpraca z firmami amerykańskimi, obecność amerykańskich inwestorów na rynku polskim, ale też obecność polskich firm tutaj, w Stanach Zjednoczonych, jest sprawą priorytetową".

Jak mówiła premier, "Polska jest świetnie rozwijającym się państwem, w którym warto inwestować". "Jesteśmy państwem odpowiedzialnym i stabilnym, które postawiło sobie bardzo ambitny cel: chcemy rozwijać się jeszcze szybciej, tak, by z tego rozwoju mogli korzystać wszyscy obywatele, by standard życia Polaków każdego dnia, każdego miesiąca, każdego roku poprawiał się" - podkreśliła Szydło.

Według szefowej rządu w "Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" przyjętym przez polski rząd, koordynowanym przez Ministerstwo Rozwoju, na którego czele stoi wicepremier Mateusz Morawiecki, kluczowe są dwa słowa: "rozwój" i "odpowiedzialny". "To streszcza naszą ideę tego ambitnego planu" - zaznaczyła.

Czytaj też: Beata Szydło: Polska to świetne miejsce do inwestowania

"Chcemy rozwijać się szybciej, chcemy rozwijać się wszechstronnie, chcemy, ażeby spełniały się oczekiwania i marzenia polskich obywateli, którzy są świetnie wykształceni, świetnie przygotowani, kreatywni, mają pomysły. Tylko potrzebne jest to przełamanie barier biurokratycznych - i to jest ogromne wyzwanie, przed którym stoi polskie państwo" - mówiła Szydło.

Według premier rozwój odpowiedzialny zapewni równe i sprawiedliwe traktowanie polskich obywateli, którzy mają pomysły i chcą wykorzystać swoją szansę. Jak powiedziała, państwo powinno ich wspierać. "Każdy ma mieć równe szanse na wykorzystanie tego potencjału; jak go wykorzysta, to już jest później indywidualna droga każdego z nas, ale te szanse powinno stwarzać państwo" - podkreśliła premier.

Dodała, że w tej chwili powstaje strategia i opracowywane są pierwsze projekty.

W ocenie szefowej rządu Polska musi również wykorzystać to, że znajduje się jeszcze w uprzywilejowanej pozycji, kiedy możemy korzystać z większych środków pomocowych. "Rzecz polega tylko na tym, byśmy umiejętnie te środki zainwestowali, w rozwój, w nowoczesne technologie" - zaznaczyła premier.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA