REKLAMA

Premier Szydło rozmawiała z premierem Holandii

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2016 14:47
Premier Szydło rozmawiała z premierem Holandii Beata Szydło (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Premier Beata Szydło i premier Holandii Mark Rutte rozmawiali telefonicznie m.in. o sprawie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Chcemy, żeby wszystkie państwa UE wspierały dobre zmiany na Ukrainie - dodał.

"Pani premier po godzinie 10 odbyła kilkudziesięciominutową rozmowę z premierem Holandii panem Markiem Rutte. Rozmowa dotyczyła m.in. rozwiązania kryzysu wokół umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Chcemy zażegnać impas, który się wywiązał jakiś czas temu. Chcemy, żeby wszystkie państwa UE wspierały dobre zmiany zachodzące na Ukrainie" - powiedział dziennikarzom Bochenek, który towarzyszył premier podczas czwartkowej wizyty w miejscowości Gózd (Mazowieckie).

UE nadal nie zakończyła ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Przeszkodą jest wynik niewiążącego referendum w Holandii w kwietniu br., w którym ponad 60 proc. głosujących odrzuciło umowę stowarzyszeniową UE-Ukraina. Rząd Holandii szuka rozwiązania, które pozwoli uspokoić holenderską opinię publiczną i parlament oraz ratyfikować umowę stowarzyszeniową.

Według nieoficjalnych informacji na szczycie UE w grudniu, Holandia może ogłosić deklarację wyjaśniającą opinii publicznej, czym jest umowa stowarzyszeniowa i że nie stanowi ona przedsionka do członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA