REKLAMA

Premier Szydło: Rząd nie pracuje nad podniesieniem opłaty paliwowej

  • Autor: PAP/JS
  • 08 kwietnia 2016 15:05
Premier Szydło: Rząd nie pracuje nad podniesieniem opłaty paliwowej Polski rząd nie pracuje i nie pracował nad podniesieniem opłaty paliwowej - oświadczyła premier Beata Szydło (fot. Youtube)

• Polski rząd nie pracuje i nie pracował nad podniesieniem opłaty paliwowej - oświadczyła premier Beata Szydło.
• Dodała, że propozycję podniesienia opłaty przedstawiają niektórzy eksperci.

"Polski rząd nie pracuje i nie pracował nad podniesieniem opłaty paliwowej. Mówię to jasno i wyraźnie. Wiem, że od wczoraj taka dyskusja jest. Ona została wywołana przez pewne opinie eksperckie, które pojawiły się w ramach dyskusji o możliwościach realizacji inwestycji drogowych" - powiedziała premier Szydło na konferencji z premierem Czech.

"To są różnego rodzaju propozycje, które eksperci nam przedkładają. Jeszcze raz stwierdzam: nie ma prac nad podniesieniem opłaty paliwowej w polskim rządzie" - dodała.

Wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit mówił w czwartek (7 kwietnia), że resort zastanawia się nad podwyżką opłaty paliwowej. "Zastanawiamy się nad wprowadzeniem podwyżek opłaty paliwowej. To może być bardzo poważne źródło finansowania. Jeżeli opłata paliwowa zostanie podniesiono o 10 gr na litrze w detalu, to uzyskamy w ciągu 10 lat 20 mld zł, jeśli zaś o 20 gr. - 40 mld zł" - powiedział.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Krakus 2016-04-10 23:15:47
    Lepiej z gnoju czyścić bydło niż słuchać B.... S...... Czy ona nie zdaje sobie sprawy że staje się śmieszna?!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA