REKLAMA

Premier Szydło: Rządowi udało się dużo zrobić; to początek drogi

  • Autor: PAP/JS
  • 24 października 2016 16:20
Premier Szydło: Rządowi udało się dużo zrobić; to początek drogi Beata Szydło podkreśliła, że po raz pierwszy od lat rząd zajął się "sprawami zwykłych ludzi, a nie sprawami polityków". (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Przez rok rządowi udało się dużo zrobić; był to też rok, który nauczył nas pokory - podkreśliła premier Beata Szydło podczas wystąpienia w Łomży.
• To dopiero początek drogi, musimy poprawić błędy i iść do przodu - dodała.

Premier podkreślała, że podczas ubiegłorocznej kampanii wyborcy mówili, że oczekują stabilizacji i dobrze opłacanej pracy. Jak dodała, młodzi ludzie oczekiwali dobrej perspektywy. "Wszędzie, właśnie w mniejszych miejscowościach, pojawiała się troska, żebyśmy stworzyli system, w którym każdy będzie miał równe szanse, w którym nie będzie odrzuconych miast, miasteczek, wiosek" - dodała.

"Za kilka tygodni będziemy podsumowywać pierwszy rok pracy rządu PiS. To był dobry rok. Rok, w którym udało się zrobić bardzo dużo. Ale to był też rok, który nauczył nas pokory, który pokazał, że determinacja i skuteczna realizacja założonego planu, pomimo trudności, przynosi efekty" - powiedziała.

Czytaj też: MIB: Osoby wymagające szczególnej ochrony nie będą jej pozbawione

Beata Szydło podkreśliła, że po raz pierwszy od lat rząd zajął się "sprawami zwykłych ludzi, a nie sprawami polityków". Wśród najważniejszych spraw, które udało się osiągnąć, wymieniła program 500 plus, a także program Mieszkanie Plus, podniesienie płacy minimalnej i wprowadzenie darmowych leków dla seniorów.

"Wywiązaliśmy się z wielu zobowiązań, ale to dopiero początek drogi i z tego zdajemy sobie sprawę. Teraz przed nami czas, kiedy musimy przed wami stanąć, zdać sprawozdanie z tego, co zrobiliśmy w ciągu roku, poprawić błędy, wyciągnąć wnioski z tego, czego nie udało się zrobić i iść do przodu" - powiedziała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Stanisław 2016-10-24 21:48:33
    Pokora po wielicku; Przed rokiem; Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym było głośno w ostatnim roku nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. PiS posiadający większość w Radzie Powiatu Wielickiego wybronił pazernego starostę. Obecnie; Dziennik Polski 1.10.2016 Rzecznik rządu zrezygnuje z mandatu radnego. Na sesjach bywał rzadko, ale 8800 zł diet dostał Kontrowersyjna sytuacja trwała od stycznia, kiedy Bochenek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, został twarzą rządu. Zapowiadał wtedy, że nie rezygnuje z pracy w samorządzie, ale w rzeczywistości mało kiedy docierał z Warszawy na sesje do Wieliczki. Od stycznia do września udało mu się to tylko dwukrotnie, nie brał też udziału w pracach komisji merytorycznych. Mimo to co miesiąc wpływała na jego konto dieta radnego. Były to kwoty od 400 do 2000 zł, w sumie w tym roku 8800 zł. Sytuacja zaczęła budzić w powiecie niesmak. Pojawiły się opinie, że Bochenek „marnuje mandat”. Nie brakowało też głosów, że należy odwołać go z funkcji radnego.
  • szóstysort 2016-10-24 17:17:26
    Co za klamczucha!!!!!!!!!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA