REKLAMA

Premier: W 2017 r. temat bezpieczeństwa będzie często poruszany

  • Autor: pap/em
  • 12 stycznia 2017 14:01
Premier: W 2017 r. temat bezpieczeństwa będzie często poruszany Będziemy zapewne wielokrotnie musieli mierzyć się z wielkimi i ważnymi wyzwaniami dotyczącymi wzmocnienia bezpieczeństwa - mówiła Beata Szydło(fot. wybierzpis.org.pl)

W 2017 roku będziemy musieli wielokrotnie podejmować temat bezpieczeństwa oraz wielkich i ważnych wyzwań dotyczących jego wzmocnienia - powiedziała premier Beata Szydło.

Na wspólnej konferencji prasowej ze swoim fińskim odpowiednikiem Juhą Sipilą szefowa polskiego rządu podkreślała wagę wzajemnych stosunków pomiędzy oboma krajami - m.in. w dziedzinie bezpieczeństwa. Zapowiedziała też, że Polska zaangażuje się w tworzenie w Finlandii unijnego centrum doskonalenia w dziedzinie zwalczania zagrożeń hybrydowych.

Jak podkreśliła, temat bezpieczeństwa "będzie zapewne absorbował państwa europejskie i przywódców europejskich w najbliższym, nadchodzącym roku". "Będziemy zapewne wielokrotnie musieli mierzyć się z wielkimi i ważnymi wyzwaniami dotyczącymi wzmocnienia bezpieczeństwa Europy, wzmocnienia bezpieczeństwa naszego regionu, naszych państw i wreszcie (prowadzić) dyskusje na temat światowego pokoju" - mówiła.

"Pragnę wyrazić podziękowanie za podjęcie przez Finlandię inicjatywy utworzenia unijnego centrum doskonalenia w dziedzinie zwalczania zagrożeń hybrydowych. Polska będzie aktywnie włączała się w realizację tego przedsięwzięcia i będziemy tutaj współpracować" - zapowiedziała Szydło.

Wśród tematów czwartkowych rozmów znalazły się również współpraca gospodarcza, stosunki dwustronne, sytuacja regionalna, Brexit, kryzys migracyjny oraz przyszłość UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA