REKLAMA

Premier w Budapeszcie przede wszystkim o sprawach migracji, bezpieczeństwa i przyszłości UE

  • Autor: PAP/AH
  • 29 grudnia 2017 12:19
Premier w Budapeszcie przede wszystkim o sprawach migracji, bezpieczeństwa i przyszłości UE fot. Twitter

Tematem rozmów premiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie będą m.in. sprawy migracji, energii, bezpieczeństwa i przyszłości Unii Europejskiej - poinformował wiceszef MSZ Konrad Szymański. Jak dodał, wizyta w stolicy Węgier podkreśla ciągłość naszej polityki wobec regionu.

Premier Morawiecki uda się do Budapesztu 3 stycznia; będzie tam rozmawiał m.in. z premierem Viktorem Orbanem.

- Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie jest przede wszystkim wyrazem naszego inwestowania w solidarność regionalną - poinformował w piątek Szymański.

Jak dodał, "dostrzegając znaczenie wszystkich stolic w Europie, po owocnych rozmowach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Brukseli i premier Wielkiej Brytanii Theresą May w Warszawie na samym początku urzędowania, premier Morawiecki chce podkreślić ciągłość naszej polityki wobec regionu".

- Prowadzimy wiele wspólnych spraw na forum UE. W rozpoczynającym się roku to przede wszystkim negocjacje budżetu wieloletniego po roku 2020. Mamy tu zaawansowane prace nad wspólnym stanowiskiem regionalnym - podkreślił wiceminister.

Szymański dodał, że "przedmiotem rozmów będą także sprawy migracji, energii, bezpieczeństwa oraz przyszłości UE". - We wszystkich tych sprawach chcemy, by region mówił możliwie wspólnym głosem. Tylko wtedy interesy Polski i Europy Środkowej będą odpowiednio widoczne w agendzie UE - powiedział.

Wiceminister podkreślił, że "relacje z Budapesztem to nie tylko kwestie unijne". - Premierzy będą mieli okazję, by podsumować Rok Kultury Węgierskiej w Polsce oraz omówić inicjatywy w zakresie współpracy kulturalnej na przyszłość - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA