REKLAMA

Premier wezwała Waszczykowskiego na rozmowę ws. jego wypowiedzi nt. "czarnego protestu"

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 15:41
Premier wezwała Waszczykowskiego na rozmowę ws. jego wypowiedzi nt. "czarnego protestu" Według premier emocje, które narosły w ostatnich dniach wokół kwestii aborcji są zbyt duże. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Premier Beata Szydło poinformowała, że wezwała szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego na rozmowę w związku z jego wypowiedziami nt. "czarnego protestu" i powiedziała mu, że nie będzie aprobaty dla takiego komentowania tych wydarzeń.

Według premier emocje, które narosły w ostatnich dniach wokół kwestii aborcji są zbyt duże. - Odpowiedzialnością wszystkich osób publicznych a szczególnie odpowiedzialnością polityków jest studzić te emocje - podkreśliła Szydło na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

- Powinniśmy uszanować różne opinie, powinniśmy wysłuchać różnych głosów, ale musi się to odbywać w debacie spokojnej. Zbyt wielkie emocje są tutaj złym doradcą - dodała.

Jak mówiła, nie aprobuje takich wypowiedzi, jakie padły na przykład z ust ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego na temat protestu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Szef MSZ mówił m.in. o poniedziałkowym proteście kobiet: "Niech się bawią. Jeśli ktoś uważa, że nie ma większych zmartwień w Polsce w tej chwili, to proszę bardzo".

- Uważam, że każdy przejaw zbyt wielkiego podburzania emocji jest niepotrzebny, dlatego wezwałam dzisiaj na rozmowę pana ministra Waszczykowskiego i jasno powiedziałam mu, że nie będzie z mojej strony aprobowania takiego komentowania tych wydarzeń - oświadczyła premier.

Jak dodała, oczekuje, że wszyscy pozostali ministrowie jej rządu również się do tego dostosują.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA