REKLAMA

Premier: Wzory wolności, jakie odziedziczyliśmy po Żołnierzach Wyklętych, są dla nas drogowskazem

  • Autor: PAP/JS
  • 01 marca 2018 16:48
Premier: Wzory wolności, jakie odziedziczyliśmy po Żołnierzach Wyklętych, są dla nas drogowskazem Premier Morawiecki bierze udział w uroczystym otwarciu wystawy "Dowody zbrodni". (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Wzory wolności, jakie odziedziczyliśmy po Żołnierzach Wyklętych, są dla nas drogowskazem, lawiną wolności, która niesie nas w przyszłość - powiedział premier Mateusz Morawiecki w warszawskim Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Premier Morawiecki wziął udział w uroczystym otwarciu wystawy "Dowody zbrodni". Ekspozycja przygotowana przez zespół Biuro Edukacji Narodowej i Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN prezentuje przedmioty wydobyte z jam grobowych na warszawskiej "Łączce" na Powązkach.

"Dzień 1 marca to szczególny dzień w naszej pamięci, kiedy w 1951 r. karę śmierci wykonano na siedmiu członkach i na dowódcach zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Na Łukaszu Cieplińskim, Adamie Lazarowiczu (...) i kilku innych, którzy zostali wtedy zamordowani. To dla nas najwięksi bohaterowie, to ludzie, którzy wytaczali nam drogę do wolności" - powiedział Morawiecki.

Premier przypomniał, że Łukasz Ciepliński podczas przesłuchania "potrafił powiedzieć, że sprawa polska jest dla niego największą świętością". "Takie wzory wolności, jakie odziedziczyliśmy po nim i po nich, są dla nas tym drogowskazem, tą lawiną wolności, która niesie nas dalej w przyszłość, a przecież lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach" - zauważył Morawiecki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA