REKLAMA

Prezes IPN: Lech Wałęsa współpracował z SB

 • Autor: PAP/AT
 • 31 stycznia 2017 11:10
Prezes IPN: Lech Wałęsa współpracował z SB Lech Wałęsa (fot. youtube.com)

• Lech Wałęsa szybko wszedł na drogę autodestrukcji i samozniszczenia, którą kroczy do dzisiaj, zupełnie tracąc swój autorytet - powiedział we wtorek prezes IPN Jarosław Szarek.
• Nie ma żadnej wątpliwości nt. współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa - wyjaśnił Szarek.

- Dzisiaj można to powiedzieć - nie ma żadnej od dnia dzisiejszego wątpliwości nt. współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Ta sprawa jest dzisiaj zakończona. Natomiast od dzisiaj można stawiać nowe pytanie (...) na ile to, że Lech Wałęsa podjął realnie tę współpracę na początku lat 70. determinowało jego decyzje w późniejszym czasie; w czasach pierwszych 16 miesięcy Solidarności, później w latach 80., a także po 1989 r. - powiedział Szarek.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PIS i hańba 2017-02-01 10:07:13
  Do rada: Pełna zgoda, IPN (Instytucja Pisowskich Nierobów) to w pełni polityczna przybudówka PIS. Służy zakłamywaniu historii i stawianiu na świeczniku wątpliwych bohaterów z tej opcji politycznej. Za grubą pensję i przywileje, setki niepotrzebnych urzędasów wzmacniają pozycję przewodniej siły narodu. Zdecydowanie do likwidacji.
 • rada 2017-02-01 06:56:09
  Pisowski instytut podłości i nienawiści, w perspektywie zostanie zlikwidowany, bo to jest instytucja ,która tylko służy do niszczenia Polaków przez pislamskie kundle.
 • solidaruch1980 2017-01-31 14:19:43
  Dawno to przyjęliśmy do wiadomości. Nawet już w sierpniu 1980 r. były takie podejrzenia, lecz wówczas naiwnie wierzyliśmy, że to prowokacje SBeków. Wielka szkoda, że tak gnębiona przez tego tępego szpicla prawdziwa ikona Solidarności, jaką była Pani Ania Walentynowicz, nie dożyła potwierdzenia jej prawdziwych słow i ocen. Teraz media powinny całkowicie ignorowac jego irracjonalne brednie. Nim powinni zajmowac się specjaliści, historycy powinni zając się jego rzeczywistą działalnośc w 1980 roku i w latach następnych a psychiatrzy jego stanem umysłowym.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA