REKLAMA

Prezes PiS o Konstytucji nauki: Był i jest w naszym obozie pewien spór merytoryczny

  • Autor: PAP/JS
  • 28 marca 2018 15:47
Prezes PiS o Konstytucji nauki: Był i jest w naszym obozie pewien spór merytoryczny Kaczyński dodał, że jest "pewny, że zakończy się to uchwaleniem ustawy". Jak mówił, wierzy, że nie będzie ona w "żaden istotny sposób zmieniana". (Jarosław Kaczyński, fot.pis.org.pl)

Był, i jest w naszym obozie politycznym, pewien spór merytoryczny, ale on nie prowadził do napięć, które były groźne dla obozu; zdecydowaliśmy się, by Konstytucję dla nauki uchwalać - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o zastrzeżenia do projektu ustawy dot. reformy szkolnictwa wyższego.

Dziennikarze na konferencji prasowej zwracali uwagę, że zastrzeżenia do reformy wicepremiera Jarosława Gowina zgłaszali ważni politycy PiS, w tym wicemarszałek i szef klubu Ryszard Terlecki; pytali prezesa PiS czy on sam nie ma zastrzeżeń i czy środowa konferencja prasowa nie miała służyć uspokojeniu napięć wewnątrz koalicji rządzącej.

"Był i jest w dalszym ciągu w naszym obozie politycznym, który jest szeroki, pewien spór merytoryczny. On nie prowadził do napięć, które były groźne dla obozu. Ale ten spór merytoryczny musiał w pewnym momencie znaleźć rozwiązanie praktyczne, to znaczy decydujemy się na to, by tę ustawę, skorygowaną, uchwalać czy też nie" - powiedział Kaczyński na wspólnej konferencji prasowej z wicepremierem, szefem resortu nauki Jarosławem Gowinem.

Czytaj też: Gowin dziękuje Kaczyńskiemu. Chodzi o ustawę 2.0

"No więc zdecydowaliśmy się na to, żeby ją uchwalać i teraz ten proces, który też pewnie będzie niewolny od różnego rodzaju polemik, uruchamiamy" - zaznaczył lider PiS.

Dodał, że jest "pewny, że zakończy się to uchwaleniem ustawy". Jak mówił, wierzy, że nie będzie ona w "żaden istotny sposób zmieniana".

Również Gowin podkreślał, że różnica zdań ws. ustawy miała charakter merytoryczny i "nie był to żaden spór ani polityczny, ani personalny". Jak podkreślił, zaproponowana przez niego reforma "będzie głęboka". Ocenił, że takie zmiany zawsze budzą spory merytoryczne. Wicepremier zauważył, że w czasie prac nad ustawą uwzględniono "liczne uwagi" zgłaszane nie tylko przez prezesa PiS, ale też przez wicemarszałka Terleckiego i innych polityków PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA