REKLAMA

Prezes TK włączył do orzekania dwoje nowych sędziów

 • Autor: PAP/JS
 • 12 stycznia 2016 17:39
Prezes TK włączył do orzekania dwoje nowych sędziów Prezes TK włączył do grupy sędziów orzekających Julię Przyłębską i Piotra Pszczółkowskiego (Andrzej Rzepliński, fot.facebook.com)

· Prezes TK włączył do grupy sędziów orzekających Julię Przyłębską i Piotra Pszczółkowskiego.
· Zostali wybrani na miejsce sędziów TK, których kadencje minęły w grudniu.Włączyłem do grupy sędziów orzekających dwoje sędziów wybranych przez Sejm 2 grudnia - Julię Przyłębską i Piotra Pszczółkowskiego - oświadczył we wtorek prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

Julia Przyłębska i Piotr Pszczółkowski zostali wybrani na miejsce sędziów TK, których kadencje minęły w grudniu.

Pytany przez PAP o to, czy oczekuje od prezydenta Andrzeja Dudy deklaracji, kiedy odbierze przysięgę od trzech sędziów TK wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji, Rzepliński odparł, że "jest to decyzja pana prezydenta czy i kiedy taką uroczystość złożenia ślubowania w jego obecności zorganizuje". "Ci trzej sędziowie są wybrani przez Sejm. Trybunał wyraźnie to stwierdził - w tych ramach w jakich mógł to stwierdzić" - dodał.

Jak powiedział prezes TK, zarządzenie o wyznaczeniu terminu rozpoznania skargi na "naprawczą" nowelizację ustawy o TK zostało wydane jeszcze pod rządami ustawy przed nowelizacją - i m.in. dlatego prace odbywają się na mocy ustawy o TK w brzmieniu sprzed nowelizacji. "Z punktu widzenia treści konstytucji i wyroku TK mieliśmy - i ten stan trwa do dzisiaj - mamy wybranych 18 sędziów" - mówił prezes TK

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Paweł 2016-05-21 14:10:04
  Polecam wszystkim POLAKOM !!! link :...ZaKODowani - Evtis & Basti
 • J23 2016-01-13 00:34:50
  Do fryzjer: Pański dowcip jest tak ostry jak Pana brzytwa.
 • fryzjer 2016-01-12 17:59:44
  Sędzia TK powinien wyglądać schludnie, być ogolony i uczesanyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA