REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda po śmierci prof. Zbigniewa Brzezińskiego: Był wybitnym Polakiem

  • Autor: PAP/MIW
  • 27 maja 2017 16:17
Prezydent Andrzej Duda po śmierci prof. Zbigniewa Brzezińskiego: Był wybitnym Polakiem Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. Zbigniewa Brzezińskiego - napisał prezydent Andrzej Duda. (fot. mat. Kancelarii Prezydenta RP)

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. Zbigniewa Brzezińskiego - napisał w sobotę (27.05) prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że profesor oddał "wielkie zasługi zarówno Polsce, jak i Stanom Zjednoczonym". Był wybitnym Polakiem, który zapisał się w historii obu narodów - dodał.

W zamieszczonym na prezydenckiej stronie internetowej oświadczeniu prezydent podkreślił, że przyjął wiadomość o śmierci Zbigniewa Brzezińskiego "z wielkim smutkiem".

- Zbigniew Brzeziński w ciągu swojego życia oddał wielkie zasługi zarówno Polsce, jak i Stanom Zjednoczonym. Jego działalność i zaangażowanie na rzecz zwycięstwa wolności nad niewolą, zwycięstwa praw człowieka oraz praw narodów nad totalitaryzmem włączają Go do grona wybitnych Polaków, którzy zapisali się w historii obu narodów - napisał prezydent Duda.

Przypomniał o "wielkiej roli prof. Brzezińskiego w konfrontacji ze Związkiem Radzieckim w czasie zimnej wojny, a także o Jego przychylnej postawie i wsparciu dla naszych dążeń, mających na celu przystąpienie Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego".

- W tych trudnych chwilach łączę się w smutku z Rodziną prof. Brzezińskiego oraz zapewniam o swojej modlitwie - dodał prezydent.

Wcześniej na Twitterze prezydent napisał: Odszedł Zbigniew Brzeziński - kiedyś głos Polski w Białym Domu. Wolnej Polski. Bo niestrudzenie zabiegał o tę wolność dla nas. Dziękujemy!".

Prof. Zbigniew Brzeziński, b. szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), jeden z najbardziej wpływowych polityków i strategów amerykańskiej polityki zagranicznej, zmarł w wieku 89 lat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA