REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda: w razie mojej śmierci wyrażam zgodę na pobranie moich organów

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 22 stycznia 2016 19:03
Prezydent Andrzej Duda: w razie mojej śmierci wyrażam zgodę na pobranie moich organów Prezydent podpisał oświadczenie, w którym wyraził zgodę na pobranie swoich narządów po śmierci. Do tego samego zachęcił wszystkich rodaków (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Podczas XII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego zorganizowanego z okazji 50. rocznicy pierwszego udanego przeszczepienia nerki w Polsce, prezydent Andrzej Duda podpisał oświadczenie, w którym wyraził zgodę na pobranie swoich narządów po śmierci. Do tego samego zachęcił wszystkich rodaków.

W Centrum Dydaktycznym  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbywa się XII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, zorganizowane z okazji 50. rocznicy pierwszego udanego przeszczepienia nerki w Polsce.

W trakcie trwania sympozjum zostały wręczone odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla polskiej transplantologii. 

Podczas przemówienia prezydent Andrzej Duda powiedział: "Transplantologia ma cichych bohaterów. Są nimi dawcy. Chciałbym, aby było ich jak najwięcej". Następnie podpisał oświadczenie, w którym wyraził zgodę na pobranie swoich narządów po śmierci.

fot. twitter.com.

Do tego samego zachęcił też wszystkich rodaków.

fot. twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA