REKLAMA

Prezydent: Antoni Macierewicz musi sobie parę rzeczy przemyśleć

 • Autor: PAP/JS
 • 16 listopada 2017 23:29
Prezydent: Antoni Macierewicz musi sobie parę rzeczy przemyśleć O sporze pomiędzy prezydentem a szefem MON piszą niektóre media od jakiegoś czasu (fot. Grzegorz Jakubowski/KRPR)

Pan minister musi sobie parę rzeczy przemyśleć; jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko - powiedział prezydent Andrzej Duda pytany przez jednego z uczestników obchodów Święta Niepodległości, czy "dogada się" z ministrem obrony Antonim Macierewiczem.

Nagranie, na którym widać jak prezydent rozmawia z mieszkańcami Warszawy, przechodząc z pl. Piłsudskiego do Pałacu Prezydenckiego podczas obchodów Święta Niepodległości, zostało upublicznione wieczorem m.in. na Twitterze.

"Panie prezydencie, co z panem Antonim, dogadacie się jakoś panowie?" - brzmi pytanie zadane Andrzejowi Dudzie.

"Pan minister musi sobie parę rzeczy przemyśleć" - odpowiedział prezydent. Po chwili dodał: "Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko".

O sporze pomiędzy prezydentem a szefem MON piszą niektóre media od jakiegoś czasu.

Różnice poglądów między BBN a MON na przyszły system kierowania i dowodzenia wojskiem dotyczą m.in. prerogatyw prezydenta i samych struktur. Nowy system ma przywrócić odrębne dowództwa rodzajów sił zbrojnych. Koncepcja MON nie przewiduje jednak postulowanego przez BBN połączonego dowództwa mającego koordynować współdziałanie sił lądowych, powietrznych, morskich i specjalnych oraz obrony terytorialnej. Resort obrony proponuje zarazem powołanie Inspektoratu Szkolenia i Dowodzenia, którego szef byłby mianowany przez ministra obrony, podczas gdy dowódców RSZ mianowałby prezydent.

Brak uzgodnień dotyczących nowego system kierowania i dowodzenia i trwające prace nad nim były powodem - jak podawało BBN - odłożenia przez prezydenta nominacji generalskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • qwert 2017-11-17 14:15:38
  Do Zdzisław Owsianka Kraków: Za mojej młodości na mańkutów mówiono "szmaja" albo "lewus". Wcale "aktywność" Prezydenta "na polu walki" mnie nie zaskakuje. Jakoś opozycja zapomniała już o przezwisku "maliniak", a to o czymś świadczy. Nawet Niesiolowski go nie krytykuje!
 • Zdzisław Owsianka Kraków 2017-11-17 13:18:21
  Panie Prezydencie Andrzeju D. w końcu zostaw MON dla Pana Antoniego i zajmij się polityką wschodnią. Jedź na Ukrainę, opierdol tego banderowca Poroszenkę, cofnij im poparcie Polski dla starań Ukrainy do wstąpienia Ukrainy do NATO i UE. Zamknij granicę z Ukrainą - drut kolczasty na wys. 3 m. i zaorać - żeby Ukraińcy i inna dzicz nie przyjeżdżali do Polski. Tym się zajmij, bądź jak krakowski chłopok, a nie pierdoła.
 • Zdzisław Owsianka Kraków 2017-11-17 12:46:13
  Dobrze, że Duda w końcu nie został prezydentem Krakowa - a kandydował - bo gdyby tak rządził Krakowem, jak teraz usiłuje zarządzać Rzeczpospolitą, to chyba by mnie krew zalała. Panie Prezydencie, ocknij się chłopie wreszcie, usuń ze swego otoczenia złych doradców, nie pisz postów do esbeckiej telewizji, zrób reformę wymiaru sprawiedliwości zgodną z żądaniem swojego elektoratu, słuchaj starszych, bo nie masz doświadczenia praktycznego w zarządzaniu. Nie prowadź sporów z A. Macierewiczem bo on ma większe doświadczenie od Ciebie.
 • Józef 2017-11-17 11:23:34
  Do qwert: Jest najprawdopodobniej Agentem "śpiochem".
 • Józef 2017-11-17 11:08:52
  Panie Prezesie partii Prawa i Sprawiedliwości skąd Pan wziął takiego kandydata na prezydenta, który również moim wyborczym głosem stał się drugim prezydentem "Bolkiem"? Wypieprz tego doradcę, bo to człowiek z WSI !!
 • qwert 2017-11-17 10:05:15
  A czy Prezydent był w wojsku? Czy może jest dekownikiem?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA