REKLAMA

Prezydent apeluje, by nie podgrzewać politycznych sporów

  • Autor: PAP/JS
  • 07 czerwca 2016 14:06
Prezydent apeluje, by nie podgrzewać politycznych sporów Wtorkowe (7 czerwca) posiedzenie RBN dotyczyło zbliżającego się szczytu NATO (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zwrócił się z apelem do wszystkich uczestników Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży "zachować nieco wstrzemięźliwości", nie prowokować i nie podgrzewać politycznych sporów.

"Zwróciłem się z apelem do wszystkich uczestników Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby w związku z tymi zbliżającymi się wydarzeniami zachować nieco wstrzemięźliwości, przede wszystkim słownej, w dyskusjach politycznych, aby nie prowokować politycznych sporów, aby zachować spokojną atmosferę" - powiedział we wtorek prezydent po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Jak dodał, ta spokojna atmosfera - z związku ze zbliżającymi się wydarzeniami w Polsce - jest nam potrzebna.

Zobacz też: PiS broni reformy skarbówki i służby celnej: Zwolnień nie będzie

"Zwróciłem, się z takim apelem, jako prezydent Rzeczypospolitej, aby zachować kulturę polityczną, nie podgrzewać sporów. Wiadomo, że spór jest pewną naturą demokracji, nie mam co do tego wątpliwości, zawsze będą spory, ale chodzi o to, aby przez ten czas, kiedy zbliżamy się do tych wielkich wydarzeń międzynarodowych, kiedy ważna jest kwestia wizerunku naszego kraju na zewnątrz, ale również bezpieczeństwa wewnętrznego, zachować tę wstrzemięźliwość na scenie politycznej" - powiedział Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że "poważni politycy" tę jego prośbę potraktują poważnie.

Scena polityczna zgodna ws. wzmocnienia wschodniej flanki NATO

Wtorkowe (7 czerwca) posiedzenie RBN dotyczyło zbliżającego się szczytu NATO, który odbędzie się w dniach 8-9 lipca pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu Jensa Stoltenberga.

"Jeżeli chodzi o kwestie kierunkowe, to znaczy jak najlepszego przeprowadzenia szczytu NATO w Polsce i Światowych Dni Młodzieży w Polsce, z punktu widzenia organizacyjnego, a także promocji naszego kraju, nie ma żadnych rozbieżności w świecie polityki" - powiedział prezydent po posiedzeniu RBN.

"Wszyscy mówimy tutaj jednym głosem. Podobnie jest jeśli chodzi o kwestie wzmocnienia wschodniej flanki NATO, zwiększenia obecności wojsk sojuszniczych w Polsce - też cała scena polityczna jest zgodna, że jest to dobry kierunek i jest to Polsce potrzebne" - dodał.

Czytaj: Schetyna: PO musi nauczyć się być w opozycji, by z niej potem wyjść

Prezydent podkreślił, że dyskusje i wątpliwości dotyczą tylko "kwestii szczegółowych".

Poinformował, że członkowie RBN zostali zapoznani ze stanem negocjacji związanych ze szczytem NATO. Dodał, że rozmowa dotyczyła także kwestii bezpieczeństwa związanych z przeprowadzeniem szczytu i Światowych Dni Młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA