REKLAMA

Prezydent awansował komendanta głównego Straży Granicznej i jego zastępcę

  • Autor: PAP/AT
  • 15 maja 2017 12:54
Prezydent awansował komendanta głównego Straży Granicznej i jego zastępcę Straż Graniczna została powołana 16 maja 1991 r., zastępując Wojska Ochrony Pograniczna (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda awansował komendanta głównego Straży Granicznej płk. Marka Łapińskiego i jednego z jego zastępców płk. Tomasza Pragę do stopnia generała brygady - poinformowało BBN.

• Prezydent Andrzej Duda awansował komendanta głównego Straży Granicznej i jego zastępców do stopnia generała brygady - poinformowało BBN.

• Nominacje zostaną wręczone we wtorek (16 maja) w Zamościu.

Tego dnia na Rynku Wielkim w Zamościu odbędą się centralne obchody święta Straży Granicznej. W uroczystości weźmie udział m.in. prezydent Duda i szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W ramach obchodów odbędzie się uroczystość awansowania oficerów na wyższe stopnie służbowe, w tym promocja na pierwszy stopień oficerski - w sumie około 100 osób.

"Postanowieniem Prezydenta RP do stopnia generała brygady awansowani zostali płk SG Marek Łapiński - Komendant Główny Straży Granicznej, a także płk SG Tomasz Praga - Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej" - poinformowało w poniedziałek w komunikacie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA