REKLAMA

Prezydent: Chciałbym, żeby zmiany w systemie edukacji były dobrymi zmianami

 • Autor: PAP/JS
 • 05 grudnia 2016 18:36
Prezydent: Chciałbym, żeby zmiany w systemie edukacji były dobrymi zmianami Prezydent w trakcie spotkania w Łęcznej (Lubelskie) nawiązał do przygotowywanej przez MEN reformy edukacji. (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• Chciałbym, żeby zmiany, które realizujemy w systemie edukacji, były dobrymi zmianami - mówił w Łęcznej prezydent Andrzej Duda.
• Dodał, że prowadzi konsultacje w sprawie reformy edukacji i spotka się w tej sprawie również z premier Beatą Szydło.

Prezydent w trakcie spotkania w Łęcznej (Lubelskie) nawiązał do przygotowywanej przez MEN reformy edukacji.

"Chciałbym, żeby te zmiany, które realizujemy w systemie edukacji, były dobrymi zmianami" - podkreślił prezydent. "Ja cały czas prowadzę konsultacje w tej kwestii, ja będę się jeszcze w tej sprawie spotykał i z panią premier, i z panią minister (edukacji), ja już także przeprowadziłem rozmowy choćby z panem premierem Glińskim i będę te rozmowy kontynuował" - zapowiedział Duda.

Czytaj też: Reforma oświaty, prezydent Duda: Dwie rzeczy mnie niepokoją

"Zawsze będą osoby niezadowolone, bo jak się przeprowadza zmianę na skalę ogólnopolską, to zawsze są osoby niezadowolone i zawsze będą jakieś problemy, bo nie da się tak dużej zmiany przeprowadzić bez problemów" - ocenił prezydent.

Zadeklarował również, że będzie dbał o to, żeby reforma była przygotowana jak najlepiej, tak żeby wspomnianych problemów było jak najmniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Aaaaaa! 2016-12-06 15:33:10
  Chroń nas Boże, znowu planują dobrą zmianę.
 • w.potega@neostrada.pl 2016-12-06 15:31:07
  Ani pan Gliński, ani pani Szydło, ani pani Zalewski, ani małżonka pana Prezydenta nie są przygotowani do kompleksowego opiniowania o dotychczasowej pracy polskich szkół, ani do diagnoz wynikających z doświadczeń polskich na tle doświadczeń innych krajów. To gremium nie ma wyczerpujących (wystarczających) podstaw do projektowania zmian. Niech spróbują przynajmniej wyjaśnić narodowi, dlaczego ten bałagan forsują? Wtedy znajdziemy wartościowe elementy nastawień, warte dalszego społecznego namysłu.
 • Jola 2016-12-06 11:23:22
  Taka gadka-szmatka. Podpisze jak tylko mu pod nos podsuną.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA