REKLAMA

Prezydent do abp Hosera: życie i dokonania ekscelencji inspirują i umacniają ducha

  • Autor: PAP/JS
  • 27 listopada 2017 20:46
Prezydent do abp Hosera: życie i dokonania ekscelencji inspirują i umacniają ducha Andrzej Duda podkreślił w liście do biskupa warszawsko-praskiego, że życie i dokonania abp. Hosera inspirują i umacniają wszystkich, którzy patrzą na niego jako na "wzór człowieka wiary i służby" (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Życie i dokonania ekscelencji inspirują i umacniają ducha - napisał prezydent Andrzej Duda do abp. Henryka Hosera w liście z okazji 75 urodzin biskupa warszawsko-praskiego. Podziękował mu za obronę wartości leżących u podstaw cywilizacji życia oraz za szacunek i wierność tradycjom patriotycznym.

"W dniu 75. urodzin Ekscelencji proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń wszelkich potrzebnych łask Bożych, satysfakcji z owoców wieloletniej posługi Kościołowi i Ojczyźnie, a także wielu kolejnych, pięknych jubileuszy" - napisał prezydent.

Andrzej Duda podkreślił w liście do biskupa warszawsko-praskiego, że życie i dokonania abp. Hosera inspirują i umacniają wszystkich, którzy patrzą na niego jako na "wzór człowieka wiary i służby", a kolejne rozdziały niezwykłej historii życia "tworzą opowieść o duszpasterzu, którego ofiarność, sumienność, wiedza i doświadczenie wywarły znaczący, niezwykle pozytywny wpływ na życie bardzo wielu osób, wspólnot, a nawet całych państw".

Prezydent przypomniał m.in. studia medyczne i pracę naukową Henryka Hosera w Akademii Medycznej w Warszawie, jego posługę kapłana i misjonarza, a zarazem lekarza w Afryce, służbę w zakonie pallotynów, współpracę ze świętym Janem Pawłem II oraz rządy w diecezji Warszawsko-Praskiej i udział w pracach Konferencji Episkopatu Polski. Andrzej Duda podziękował arcybiskupowi także za obronę wartości leżących u podstaw cywilizacji życia oraz za szacunek i wierność wobec polskich tradycji patriotycznych.

Abp Henryk Hoser od maja 2008 r. jest biskupem warszawsko-praskim. Wcześniej pełnił funkcję sekretarza pomocniczego w watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, ponad 20 lat spędził na misjach w Rwandzie i Zairze. Od 2008 roku abp Hoser przewodzi pracom zespołu ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych. W poniedziałek skończył 75 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA