REKLAMA

Prezydent do olimpijczyków: Dostarczacie nam wiele wzruszeń

  • Autor: PAP/JS
  • 09 stycznia 2017 19:03
Prezydent do olimpijczyków: Dostarczacie nam wiele wzruszeń Prezydent Andrzej Duda (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• Wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski i jego trener Witold Suski zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski.
• „Dostarczacie nam państwo wiele wzruszeń” – powiedział Andrzej Duda na noworocznym spotkaniu Rodziny Olimpijskiej w Warszawie.

"Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment, móc zobaczyć te jasne gwiazdy polskiego sportu, które my - zwykli Polacy - widzimy z reguły w telewizji. Dostarczacie nam państwo wiele dumy i wzruszeń. To jest z pewnością taki element, którego politycy mogą wam pozazdrościć, bo sportowcy wzbudzają w zasadzie w społeczeństwie tylko ciepłe uczucia i gigantyczną radość" - podkreślił prezydent.

Duda zwrócił się także do obecnej na sali mistrzyni olimpijskiej i rekordzistki świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk: "Mam nadzieję, że będą musieli dla pani powiększyć stadiony lekkoatletyczne" - zażartował.

Wręczył także odznaczenia państwowe za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za zasługi w upowszechnianiu sportu i promowaniu Polski na arenie międzynarodowej dwukrotnemu wicemistrzowi olimpijskiemu w rzucie dyskiem Piotrowi Małachowskiemu i jego trenerowi Witoldowi Suskiemu.

Noworoczna gala to coroczne spotkanie Rodziny Olimpijskiej. W Warszawie spotykają się byli i obecni sportowcy, a także działacze, lekarze, sponsorzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA