REKLAMA

Prezydent: Dobro ojczyzny musi być najważniejsze

  • Autor: PAP/JS
  • 09 listopada 2016 14:40
Prezydent: Dobro ojczyzny musi być najważniejsze Andrzej Duda podkreślił, że Piłsudski był z "jednej strony niezwykły i niepowtarzalny, a z drugiej strony zwykły i ludzki" (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Dobro ojczyzny musi być dla nas najważniejsze; "Bóg, Honor, Ojczyzna", a dopiero później sojusze i sąsiedzi - powiedział prezydent Andrzej Duda w Sulejówku podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod muzeum im. Józefa Piłsudskiego.

Prezydent podkreślił, że Józef Piłsudski to obok Jana Pawła II największy Polak XX wieku "i z całą pewnością wielki wizjoner, który swoją wizję zdołał zrealizować". Jak zaznaczył prezydent, Piłsudski "wieki bohater narodowy, opoka Rzeczypospolitej Polskiej nie doczekał się jeszcze do tej pory w naszym kraju swojego wielkiego muzeum". Dodał, że jest wiele pomników Piłsudskiego, ale nie ma miejsca, gdzie młodzi mogliby przyjść i kompleksowo zapoznać się z historią jego życia, dzieła i tego, kim był.

Czytaj też: Prezydent Duda napisał list gratulacyjny do Donalda Trumpa

Andrzej Duda podkreślił, że Piłsudski był z "jednej strony niezwykły i niepowtarzalny, a z drugiej strony zwykły i ludzki". "Miał swoje życie, swoje córki, miał kobiety swojego życia. Niech młodzi to wszystko zobaczą. Niech to muzeum będzie dla nich wielkim natchnieniem, że trzeba mieć serce, ale trzeba mieć i twardą rękę, żeby dobrze prowadzić sprawy Rzeczypospolitej Polskiej. Inaczej się nie da. I że dobro naszej ojczyzny jest zdecydowanie ponad dobrem wszystkich innych i to ono musi być dla nas najważniejsze. +Bóg, Honor i Ojczyzna+, a dopiero później sojusze i sąsiedzi" - zaznaczył prezydent.

W uroczystości w Sulejówku obecni byli również wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Muzeum ma zostać otwarte w 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA