REKLAMA

Prezydent Duda: nowe otwarcie w relacjach gospodarczych między Polską a Kazachstanem

  • Autor: PAP/JS
  • 23 sierpnia 2016 11:24
Prezydent Duda: nowe otwarcie w relacjach gospodarczych między Polską a Kazachstanem Prezydent przypomniał, że w ostatnich latach obroty gospodarcze między Polską a Kazachstanem uległy zmniejszeniu (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Głęboko wierzymy, że wizyta prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa, będzie nowym otwarciem w naszych relacjach gospodarczych - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego.

Prezydent przypomniał, że w ostatnich latach obroty gospodarcze między Polską a Kazachstanem uległy zmniejszeniu.

- Głęboko obaj wierzymy z panem prezydentem, że ta wizyta będzie dla naszych państw, a przede wszystkim dla przedsiębiorców, widomym znakiem zielonego światła we wzajemnych relacji gospodarczych - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Czytaj też: Polska-Kazachstan. Banki podpisały porozumienie na 300 mln dol.

Prezydent podkreślił, że Kazachstan jest bez wątpienia niekwestionowanym liderem gospodarczym w Azji Centralnej, a Polska jest liderem w Europie Środkowej.

Patrząc na skalę wzajemnych obrotów i kontaktów gospodarczych, na tę właśnie pozycję, jaką nasze państwa zajmują w swoich regionach, nie ma żadnych wątpliwości, że potencjał wzajemnej współpracy jest ogromny - podkreślił polski prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA