REKLAMA

Prezydent Duda pisze list do prezydenta Krakowa. Dziękuje za za udany przebieg ŚDM

  • Autor: PAP
  • 17 sierpnia 2016 16:01
Prezydent Duda pisze list do prezydenta Krakowa. Dziękuje za za udany przebieg ŚDM Andrzej Duda wyraził zadowolenie, "że tę fachowość polskich służb dostrzegł i docenił sam Papież Franciszek, a także przybyli z całego świata młodzi oraz dziennikarze". (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

• Prezydent RP Andrzej Duda podziękował prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu i służbom miejskim za udany przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
• Według prezydenta Dudy, ŚDM były "wielkim sukcesem".

- Składam na ręce pana prezydenta serdeczne gratulacje oraz podziękowania wszystkim przedstawicielom służb miejskich, których doświadczenie, zaangażowanie i umiejętności przyczyniły się do wielkiego sukcesu, jakim był udany przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wyjątkowa atmosfera tego wydarzenia była również pana zasługą - napisał prezydent Duda w liście do Jacka Majchrowskiego.

Wyraził zadowolenie, "że tę fachowość polskich służb dostrzegł i docenił sam Papież Franciszek, a także przybyli z całego świata młodzi oraz dziennikarze".

- Sam również mogę to potwierdzić. Wykonali państwo wspaniałą pracę. Wspólnie podołali państwo wyzwaniu organizacyjnemu o skali, z jaką jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia w wolnej Polsce - i to w sposób w pełni profesjonalny, okazując uczestnikom Światowych Dni Młodzieży prawdziwą pomoc, życzliwość i otwartość - napisał prezydent w liście datowanym 4 sierpnia w Warszawie.

- To również dzięki służbom porządkowym Miasta Krakowa umocnił się w świecie obraz Rzeczypospolitej jako państwa gościnnego, bezpiecznego, sprawnego i nowoczesnego - podkreślił.

- Gorąco za to dziękuję - w imieniu własnym oraz wszystkich Polaków. Jesteśmy z Państwa bardzo dumni - napisał prezydent RP.

Prezydent Andrzej Duda złożył również życzenia, aby znakomite oceny dla służb miejskich w czasie ŚDM "były źródłem satysfakcji i inspiracji".

- Jestem pewien, że cenne doświadczenia uzyskane podczas Światowych Dni Młodzieży będą owocować w Państwa codziennej, niezmiernie ważnej i odpowiedzialnej pracy - napisał prezydent Duda w liście udostępnionym w środę (17 sierpnia) przez krakowski magistrat.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 odbyły się w Krakowie i Brzegach pod Wieliczką w dniach 26 - 31 lipca. Papież Franciszek przebywał w Polsce w ramach ŚDM od 27 do 31 lipca. W tym czasie oprócz Krakowa i Brzegów odwiedził także Częstochowę i teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA