REKLAMA

Prezydent Duda pogratulował Emmanuelowi Macronowi zwycięstwa w wyborach

  • Autor: PAP/AT
  • 08 maja 2017 07:20
Prezydent Duda pogratulował Emmanuelowi Macronowi zwycięstwa w wyborach Prezydent Andrzej Duda pogratulował zwycięstwa nowemu prezydentowi Francji (fot.prezydent.pl)

W imieniu Narodu Polskiego i swoim własnym składam Panu szczere gratulacje z okazji wyboru na urząd Prezydenta Republiki Francuskiej - napisał Andrzej Duda do Emmanuela Macrona.


• Emmanuela Macrona według wstępnych wyników wygrał wybory na prezydenta Francji.

• Prezydent Andrzej Duda pogratulował zwycięstwa nowemu prezydentowi.

• Liczę na nasze spotkanie w najbliższym czasie - napisał Andrzej Duda.

"Mam nadzieję na owocną współpracę w zakresie odbudowy zaufania Europejczyków do procesu integracji europejskiej" – napisał w niedzielę (7 maja) prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej do Emmanuela Macrona, który według wstępnych wyników wygrał wybory na prezydenta Francji.

"W imieniu Narodu Polskiego i swoim własnym składam Panu szczere gratulacje z okazji wyboru na urząd Prezydenta Republiki Francuskiej" - czytamy w depeszy gratulacyjnej prezydenta Dudy, przekazanej.

Prezydent podkreślił, że Polskę i Francję łączą wielowiekowe więzy współpracy i przyjaźni. "Jestem przekonany, że będziemy mogli od teraz wspólnie kontynuować te dobre tradycje" - zaznaczył.

"Liczę na nasze spotkanie w najbliższym czasie, które pozwoli na podjęcie dialogu na temat przyszłości wspólnej Europy, zbudowanej na zasadach wzajemnego szacunku równych państw i wolnych narodów" - napisał do Macrona prezydent Duda.

Wyraził także nadzieję na "owocną współpracę w zakresie odbudowy zaufania Europejczyków do procesu integracji europejskiej, który opiera się na wspólnych wartościach i na jednolitym rynku czterech wolności gospodarczych".

"Liczę także na wzmocnienie naszej współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego" - czytamy w depeszy. Prezydent RP podkreślił, że skuteczność tego formatu, ze względów geograficznych, historycznych i politycznych, może stanowić bardzo cenny wkład Francji, Polski i Niemiec w budowę stabilnej i dynamicznie rozwijającej się Europy.

"Jestem przekonany, że łączy nas wspólna troska o bezpieczeństwo naszego kontynentu, czego gwarancją jest współpraca transatlantycka w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, odpowiedzialna polityka w ramach Unii Europejskiej i z naszymi sąsiadami oraz przestrzeganie prawa międzynarodowego" - czytamy w depeszy gratulacyjnej.

"Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, życzenia wszelkiej pomyślności dla Pana osobiście oraz Francji i Narodu Francuskiego pod Pana przywództwem" - napisał prezydent Duda.

Niezależny kandydat Emmanuel Macron zdobył w niedzielę 65-66,1 proc. głosów - wynika z opublikowanych po zamknięciu lokali prognoz ośrodków sondażowych. Jego rywalka Marine Le Pen zdobyła 33,9-35 proc. głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA